Rehberiniz-Malatyalı hans von airberg, nasıl imana geldi?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Malatyalı hans von airberg, nasıl imana geldi?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Malatyalı hans von airberg, nasıl imana geldi?

MALATYALI HANS VON AİRBERG, NASIL İMANA GELDİ?

turkey90.com notu: Türkiyede dindar kesimde nedense, fizik bilimiyle ilgilenenlerin en sonunda müslüman olacağına dair bir yanlış kanaat vardır. Toplumdaki bu “beklentiyi” gören, bir “girişimci” Hans Von Airberg” karakteriyle islami kesimin bir dönem en çok okunan yazarı olmuştu.Hans Von Airberg okuyup imana gelenlerin bilmediği bir gerçek vardı. O da aşağıdaki yazının konusu!

Ahmet Hakan Coşkun

sabah

Vallahi de, billahi de vakti geldi, artık e-mail adresini iptal etmek benim için kaçınılmaz! Uzun süredir açıp bakmıyordum ve haliyle çok mutlu, huzurlu günler geçiriyordum. Nereden kafama estiyse tuttum, şöyle bir göz atayım dedim. Hay demez olaydım!

Kimi iki gündür yazdığım eleştirilere karşın “Neden Ulaştırma Bakanı”nın istifasını istemiyorsun!” diye fırça atıyor, kimi de “Hıncal Uluç”a Coca Cola”nın formülünü bulduğumu yazdım ama bana dönmedi. Bir zahmet kendisine bir hatırlatsanız” diye bana posta işlevi yüklüyordu.

Ama beni “kopartan” asıl mesaj şu oldu: “Selam! Ben Dabbetül Arz Hans Von Airberg”in eşiyim. Sizi de protestan İslam tarikatında görmek isteriz. Bizim medyadaki kalemşorumuz olun. Size istediğiniz kadar para!”

İşte bu mesaj, bana öldürücü darbeyi vurdu: Bir yandan “Yahu bu kadar salak bir görüntü mü çiziyorum” diye hayıflandım, bir yandan da bu arsızlıkta sınır tanımayan “sıcak para” vaadinin şaşkınlığını yaşadım.

Ben ne yaptım kader sana şarkısını terennüm ederken birden mesajdaki isme dikkat kesiliverdim.

***

Hans Von Airberg! “Ben bu ismi bir yerlerden anımsıyorum” dedim ve tam 20 yıl öncesine gittim. 80”lerin başında “Abi, şu İslamcı gençler acayip okuyor” kanaatinin yaygın bir şekilde gündeme geldiği ve “Ben hem Kur”an”ı, hem de Kapital”i okurum” diye hava basan yeni yetme İslamcı gençlerin türediği bir dönem vardır, işte o günlere gittim.

Her zaman takıldığımız kitapçının vitrinini işte bu Hans Von Airberg”in kitapları süslerdi. “Arzdan Arşa” başlığını taşıyan Airberg kitaplarının gücü, yazarının kimliğinde gizliydi: Fizik, kimya, uzay bilimleri, matematik gibi tüm bilimleri sular seller gibi bilen, NASA”dan emekli Danimarkalı atom fizikçisi Airberg!

Profesör Airberg, bilimin ışığında Allah”ı bulmuş, İslam”ı seçmiş ve şimdi yazdığı kitaplarla tüm dünyayı etkilemeye çalışıyor!

Hakkında bildiğim bundan ibaretti. Benim gibi fizik, kimya, uzay bilimleri gibi alanlara zerre kadar ilgi duymayan ve “İslam”da huzuru bulanlar” haberlerine her zaman kuşkuyla yaklaşan biri için o kitapların bir albenisi yoktu yani.

Derken bir gün, yıllar sonra.. Bir özel televizyon kanalında bilumum korkutucu efektin eşliğinde “Kendisini NASA”dan emekli Danimarkalı atom fizikçisi Hans olarak tanıtan adamın maskesini düşürüyoruz! İlkokul mezunu Malatyalı Bülent Ayberk, nasıl Danimarkalı atom fizikçisi Hans Von Airberg oldu! Az sonra!” diye bir tanıtım görmeyeyim mi? Merakla izledim haberi. Meğer adamımız, Danimarka, Hans ve NASA gibi anahtar sözcüklerle bilimsel gücünü artırmaya çalışan, amatör ama buna mukabil uyanık Malatyalı bir bilim kurgu yazarı değil miymiş!

***

Şimdi “Dabbetül Arz” gibi ürkütücü bir sıfatla yeniden piyasaya çıkan Hans, bu kadar uçuk kaçık insanın at koşturduğu ortamda bula bula beni buldu! Talihsizliğimi anlıyorsunuz değil mi?

Buradan “Sayın Dabbetül Arz”a sesleniyorum: Vallahi ister Ye”cüc olun, ister Me”cüc! Ama rica ediyorum benim peşimi bırakın! Ben böyle şeylerden korkarım, ayrıca hayalet avcılığına meraklı değilim. Sakın bir cevap filan göndermeyin, zira e-mail adresime önümüzdeki üç ay içinde bakmamaya yemin etmiş durumdayım!

Incoming search terms:

  • hans von airbag kitapları sonsuzluk kulesi oku (1)
Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>