Rehberiniz-Köyden okula giden, aynı okuldan 34 kızın 33’ü öss’yi kazandı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Köyden okula giden, aynı okuldan 34 kızın 33’ü öss’yi kazandı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Köyden okula giden, aynı okuldan 34 kızın 33’ü öss’yi kazandı!

Şans verildi, kızlar başardı.

Aydın Doğan Vakfı tarafından Erzurum’da yaptırılan yurtta kalan kızlar kendilerine tanınan şansı iyi değerlendirdi. 34 lise son sınıf öğrencisinden 33’ü ÖSS’yi kazandı

Milliyet gazetesinin kız çocuklarının okula kazandırılması amacıyla başlattığı “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında geçen yıl Aydın Doğan Vakfı tarafından yaptırılan Erzurum Nene Hatun Kız Lisesi bahçesindeki Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan 34 lise son sınıf öğrencisinden 33’ü ÖSS’yi kazandı.

Avrupa standartlarında bir yurda kavuşan kız öğrenciler, 2006-2007 öğretim yılında üstün başarı göstererek aldıkları takdir ve teşekkür belgelerini kendilerini sıcak bir yuvaya kavuşturan Doğan ailesine hediye etmişti.

Nene Hatun Kız Lisesi’nin en üst katında, sınıftan bozma odalardaki yatakhanelerden çıkarak okul bahçesine yaptırılan modern yuvaya giren 120 yatılı kız öğrenci arasında son sınıfta olanlar ÖSS’de de büyük bir başarıya imza attı.

Nene Hatun Kız Lisesi Müdürü Cevat Topu, kız öğrenciler için Aydın Doğan Kız Yurdu’nun bir dönüm noktası olduğunu belirterek şunları söyledi:

Üniversite sınavlarına giren 34 öğrenciden 33’ü, ÖSS’de fakülte tercih edebilecek barajı geçti. Bir öğrencimiz sağlık nedenlerinden dolayı iyi hazırlanamamıştı. Önümüzdeki yıl başarının yüzde yüz olacağına inanıyorum.
Kızlarımızı sıcak yuvaya kavuşturanlara teşekkür ediyorum. 2007-2008 öğretim yılında yeni açılan sınıflar sayesinde 400 öğrenci daha fazla alacağız. Okuyan kız öğrenci sayısı 1835’e çıkacak.

Hayatları yüzde yüz değişti

Aydın Doğan Vakfı yöneticilerinin yurdu teslim ettikten sonra da kendileriyle bağlantıyı hiçbir zaman koparmadığını kaydeden Topu, şöyle devam etti:

Ayda birkaç kez arayıp isteklerimizi soruyorlar. Türkiye’de her zengin işadamı Aydın Doğan gibi eğitime el atarsa bu eğitim problemi ortadan kalkar.
Genç kızlarımızın hayatı yüzde yüz değişti diyebilirim. Öğrenciler Aydın Doğan’ı manevi babaları olarak görüyor.

Yazar: TURGAY İPEK Erzurum DHA

Kaynak: http://MİLLİYET

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>