Rehberiniz-Köpek korkusu baston ustası yaptı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Köpek korkusu baston ustası yaptı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Köpek korkusu baston ustası yaptı

Köpek saldırılarından korunmak için ilk bastonunu inşaat malzemelerinden yapan iş adamı, 30 yıldan beri saat, ışık, ağızlık, bıçak, pusula ve radyo özellikli işlemeli bastonlar yapıyor.

Köpeğin saldırısına uğrayan iş adamı, saldırılardan korunmak için inşaat malzemelerinden ilk bastonunu yaptıktan sonra bu işe merak salması üzerine 30 yıldan beri saat, ışık, ağızlık, bıçak, pusula ve radyo özellikli işlemeli bastonlar yapıyor.

Sakarya’ya bağlı Kayalar Meduhiye köyünde yaşayan 81 yaşındaki iş adamı Nihat Çakıner, 1983 yılında eşiyle gezintiye çıktığı sırada bir köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin saldırısından ağaçtan kopardığı dal parçasıyla kurtulan Çakıner, bir süre sonra saldırılardan korunmak için baston yapmaya karar verdi.

İnşaat malzemeleri ve vites kolu kullanarak gizli bıçağı bulunan baston üreten Çakıner, hobisini bir süre sonra işe dönüştürdü. Evinin alt katındaki atölyede ilerleyen yaşına rağmen üretime devam eden Çakıner, saat, ışık, ağızlık, bıçak, pusula ve radyo özelliği bulunan 700’e yakın işlemeli bastonu satışa sunuyor.

Kaynak: http://Habertürk

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir