Rehberiniz-Koçu ve sabancıyı mezara indirip kendine ders aldı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Koçu ve sabancıyı mezara indirip kendine ders aldı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Koçu ve sabancıyı mezara indirip kendine ders aldı!

Mezarın içinde aradım Vehbi Koç’un yanında altın veya para yoktu

MALATYALI işadamı Kadir Eriş, geçen akşam Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Başkanı Şaban Taçyıldız ile Nurteks’in patronu İbrahim Nalbant’ın da aralarında bulunduğu küçük bir grup dostunu teknesinde ağırladı.

Tekneye ayak bastığımda Kadir Eriş bana takıldı: “Kusura bakma, bizim teknemiz Uzanlar’ın mega yatlarının yanında gariban kalıyor. Uzanlar’ın mega yatlarında gezdin, şimdi bizim tekneyi beğenmezsin belki.”

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) geçmişte Cem Uzan’ın kullandığı Frequency (şimdi adı Beluga) ile Hakan Uzan’ın kullandığı Airwawes (şimdi adı Splendido) adlı mega yatlarını satma konusunda engelle karşılaşınca, elden geçirtip, kiralamaya başlamıştı. Tatildeyken Marmaris İçmeler’deki yatları gezip, fotoğraflarını çekmiş, yayınlamıştım. Kadir Eriş’in, “Uzanlar’ın mega yatlarında gezdin” demesinin nedeni buydu.

Eriş, sonra hepimizin kulağında küpe gibi duran bir noktaya dikkati çekti: “Önemli olan zenginlik değil, gece yatağında rahat uyumak. O kadar malla, mülkle gece yatağında rahat uyuyamıyorsan neye yarar.”

Kadir Eriş, ardından baba Kemal Uzan’la oğlu Hakan Uzan’ın kaçak yaşadıklarını hatırlattı: “Bak, Kemal Uzan kaç yaşında adam. Vatanına bile giremiyor. Gelse, hemen içeri atılacak.”

Uzanlar’ın mega yatlarıyla başlayan sohbet, Kadir Eriş’i Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç’un cenaze törenine götürdü: “Rahmetli Vehbi Koç’u mezara ben indirdim. Mezarın içinde iyice baktım, kefen bezinin arasında ne tek kuruş para, ne de altın falan vardı.”

Burada Kadir Eriş’le ilgili küçük bir saplama yapmam gerek. Eriş, kendini Malatya’nın önde gelen isimlerinden Hadi Çekirdek’in “İstanbul şubesi” gibi görür. 82 yaşındaki Hadi Çekirdek, bugüne kadar 27 bin cenazeyi mezara yerleştirmesiyle ünlüdür. Kadir Eriş de başta Vehbi Koç, Sakıp Sabancı olmak üzere bugüne kadar 3 bin kişiyi bizzat eliyle mezara yerleştirmiş.

Eriş’in Uzanlar’ın mega yatlarıyla başlayan sohbeti Vehbi Koç’un cenazesine kadar uzatması, “kıssadan hisse” çıkarmamızı sağlamak içindi: “Türkiye’de zenginlik deyince ilk akla gelen Vehbi Koç değil midir? Bakın o da yanında hiçbir şey götüremedi. Sarılı olduğu birkaç metre bezdi.”

Kadir Eriş anlattı, “kıssa”dan “hisse”mize düşeni aldık…

Yazar: Vahap Munyar

Kaynak: http://hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir