Rehberiniz-Kobi’lere ‘koç’ gibi destek

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kobi’lere ‘koç’ gibi destek” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kobi’lere ‘koç’ gibi destek

Özgür Kaşifler KOBİ Koçluğu tarafından KOBİ Güçlendirme Operasyonu projesi kapsamında başlatılan “Krizde KOBİ’lere tam destek” sosyal sorumluluk projesinde, Aralık 2008’den bugüne kadar 289 iş sahibine ücretsiz koçluk hizmeti verildi. Gelen yoğun talep üzerine yapılan ücretsiz telekonferansları ayda üç defadan, haftada 3 defaya çıkarılarak, 2009 sonuna kadar 1000 iş sahibine ücretsiz koçluk hizmeti verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, temmuz ayı sonuna kadar ücretsiz telekonferanslara katılanlar arasından belirlenecek üç kişiye 1 aylık ücretsiz Özgür Kaşifler Koçluk Programı hediye edilecek.

KOBİ sahipleri bu ücretsiz koçluk seanslarında krizlere, çetin rekabete ve hatta savaşlara rağmen kuşaktan kuşağa hayatını başarı ile sürdüren şirketlerin sahip olduğu bakış açılarını öğreniyorlar. Ve içinde bulunduğumuz global ekonomik krizden nasıl çıkabilecekleri hakkında bir yol haritası edinmiş oluyorlar.

Özgür Kaşifler’in gerçekleştirdiği 5 farklı KOBİ Güçlendirme Operasyonu ile KOBİ patronlarına verilen hizmetler şöyle:

KGO 1 – KOBİ Güçlendirme Operasyonu ile E-Myth Deneyimi ile hayat boyu TL değerlerini® hesaplayarak kendilerini işin üzerine çıkarmanın onlara neler kazandıracağını ve kilit sorun çözme sürecini öğrenek karşılaştıkları problemleri sistem çözümüne nasıl dönüştürebilecekleri.

KGO 2 – Yüreğe Dayalı Yıllık İş Planı Hazırlamak Tele-semineri ile gerçekleştirilebilir hedefler koyarak yıllık iş planı yapmayı yapılmış planları buna göre revize etmeyi ve her ay nasıl güncelleyecekleri.

KGO 3 – İnovasyon Çevrimi ile “bir iş sahibinin asli görevi işin üzerinde çalışarak iş geliştirme yapmaktır” ilkesinden hareketle dinamik ve yenilikçi sistemler kurmak üzere İnovasyon Çevrimini® kendi firmalarında nasıl kullanacakları.

KGO 4 – Patronlar Buluşması “Zor Günlerde Güçlü Patron Olmak” ile yüz yüze ve tele-seminerde İş Geliştirme Koçluğu hizmeti alarak işini sistemleştirmiş, krizleri iyi yönetmeyi başaran iş sahipleriyle tanışarak onlara sorular sorma imkanı buldular ve işletmelerin başarısızlık oranının bu kadar yüksek olmasının altında yatan gerçek nedenleri, işletmelerini krizlere dayanıklı hale getirmek için 7 adımlı İş Geliştirme Planının nasıl yapılacağı.

KGO 5 – İş Geliştirme Tele-konferansları ile sistem bakış açısını, krizlere dayanıklı firma olmanın olmazsa olmaz kurallarını, özel inovasyon yapma tekniği ile rekabette nasıl avantajlı hale gelebileceklerini ve hatta nasıl fırsatlar yaratabilecekleri.

Hedef bin KOBİ’ye ulaşmak

İş sahiplerinin gerçek fayda getiren hizmetlerin farkını çok iyi bildiklerini, bilinenin aksine iş geliştirme konusunda farkındalık içinde olan çok sayıda KOBİ sahibi olduğunu belirten Özgür Kaşifler İş Geliştirme Yönetmeni Yasemin Tutal, “Krizde KOBİ’lere tam destek” sosyal sorumluluk projesiyle ilgili olarak; “Ülkemizdeki KOBİ’lerdeki en büyük sorun hala esnaf zihniyetiyle iş yapmalarıdır. Oysa dünyayla entegrasyonda bu bakış açısı artık sermayedar girişimci zihniyetine dönüşmelidir. ‘Sular yükselirse tüm gemiler yüzer’ özdeyişine uygun olarak tüm KOBİ’lere en azından bu bakış açısını kazandırmayı hedefliyoruz. Böylece ülkemizde şirket yönetme kalitesinin topyekun düzelmesine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Bu temel yaklaşımla12 yıldır iş sahiplerine çok çeşitli sosyal oluşumda ücretsiz seminerler verilmiş. Tutal’ın söylediğine göre bu bilgilerin daha çok iş sahibine ulaşması, ekonominin ana dinamolarından biri olarak kabul edilen KOBİ’lerin gerçek değişimi yaşamaya doğru büyük bir adım atmaları anlamına geliyor.

Tutal, gerçekleştirdikleri ücretsiz koçluk hizmetlerine çok yoğun bir talep olduğunu belirtirken, 2009 sonuna kadar 1000 KOBİ patronuna bu hizmeti ücretsiz olarak verebilmek için projeye ayırdıkları kaynakları 5 katına çıkardıklarını belirtti. Daha önce 1 koç ile ayda 3 kez gerçekleştirilen ücretsiz koçluk hizmeti artık 4 koç ile haftada 3 kez verilecek.

Koçluk hizmeti telekonferansla veriliyor

Ücretsiz telekonferanslara katılımın yoğun olmasındaki, KOBİ patronlarının konuya ilgisiyle birlikte, iş sahiplerinin masalarından bile ayrılmalarına gerek kalmadan normal bir telefon hattından toplantılara katılabilmeleri. Bir saatlik bir seminer ya da toplantı yapmak için günümüzde trafiğe çıkarak, toplantı mekanına gidip gelmek yarım günden fazla zaman aldığını ve tüm Türkiye’den aynı anda katılım olabildiğini de düşünecek olursak seminer ve konferansların telefon ile yapılması da katılım oranını yükseltiyor.

Telekonferanslara ücret ödemeden katılmak isteyen iş sahipleri www.ozgurkasifler.com adresinden kayıt formu doldurabilirler.

Kaynak: http://www.isteinsan.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir