Rehberiniz-Kişisel gelişim öncüleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kişisel gelişim öncüleri” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kişisel gelişim öncüleri

KİŞİSEL GELİŞİM ÖNCÜLERİ

DEĞİŞİM KUŞAĞINDAKİLER

(KİŞİSEL GELİŞİMİN ÖNCÜLERİ)

NEJAT SEZİK

(gazeteci- yazar)

Türkiye’de kişisel gelişim bilincinin yaygınlaşmasının sürecini ve aktörlerini anlatan bir kitap. Kitabı benzersiz yapan şey, Türkiye’deki kişisel gelişimin tarihini “tutanağa” geçirmiş olmasıdır.

Kitap kişisel gelişim dünyasının öncüleri ile yapılmış uzun röportajlardan oluşuyor.

Kişisel gelişim kültürünün Türkiye’de yaygınlaşmasında öncülük etmiş olan 7 kişi seçilmiş. Bu kişiler ile kendilerini ve başkalarını nasıl değiştirdikleri, nasıl kişisel gelişimci oldukları, misyon ve vizyonlarının neler olduğu, başarılı bir kişisel değişim sürecinin nasıl olması gerektiği noktasında soru-cevaplı görüşmeler yapılmış.

Kişisel gelişim dünyasının önderlerinin nasıl kişisel gelişimci olduklarını anlattıkları başka bir kitap şimdilik yok. Bu yönüyle de kitap okunmaya değer. Gelecekte bu kitabın değerinin gittikçe artacağını söylemek de abartı olmayacaktır. Çünkü kendini geliştirme kültürü yaygınlaştıkça insanlar bu dünyanın “ilk misyonerlerini” daha da merak etmeye başlamaktadır.

Kitabın içinde yer alan kişi ve başlıklar şu şekilde:

Evrensel yasa: Tamer Dövücü·

Varoluş mücadelesi: Doğan Cüceloğlu

Zorluklar savaşı: Turkey90.com·

Boyutların derinliği: Cengiz Eren

Riskin stratejikliği: Oğuz Saygın·

Seçenekler yolculuğu: Turgay Biçer

Unutulmazlar kervanına katılma: Muhammed· Bozdağ

Kitabın sonunda “Türkiye’de kişisel gelişim serüveni” başlığı altında kişisel gelişimin Türkiye’deki yaygınlaşma aşamaları ve bu süreçte rol alanlar anlatılıyor.

Kişisel gelişim kültürü, kişisel gelişim teknikleri ve kişisel gelişimin aktörleri ile ilgilenen herkesin bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyoruz.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>