Rehberiniz-Kişi kullanma kılavuzu!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kişi kullanma kılavuzu!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kişi kullanma kılavuzu!

KİŞİ KULLANMA KILAVUZU!

İnsanın içi kan ağlarken yazı yazması da enteresan bir durum.. İçimin neden kan ağladığını söyleyecek değilim.. Devvvv bir burukluk deyip geçelim.. Bir gün içimdeki fırtınalar, tornedolar, hortumlar ve tayfunlar dinerse yazarım. Belki..

Bu durumdayken milleti neşelendirmeye çalışmak aslında basbayağı babanın cenazesinden gelip sahneye çıkmaya benziyor… Hem de ne olarak? Hokkabaz olarak.

Esasen kendimi vurmak istiyorum.. İçimdeki bu acı dinsin diye kafama bir kurşun sıkmak istiyorum… Ama hokkabazlar sahneye çıkıp kendilerini vurmazlar değil mi? Öyle bir şeyi yapınca ona hokkabazlık denmez artık zaten.. Mokkabazlık falan denir… O da ne demekse..

İnsanların boyunlarında kullanma kılavuzları asılı olmalı.. Tanışıyorsun bir adamla, kadınla diyelim, hoşlanıyorsun, o da senden hoşlanıyor ve hemen “Kılavuzunuza bir bakabilir miyim?” diyorsun. Sinirli, alıngan, ruh hastası, pis, titiz gibi ne kadar özelliği varsa hepsi yazacak ama.. Öyle dürüst bir kullanma kılavuzu olacak.. “İyidir, cömerttir, komiktir ama egosuna yara aldı mı acayip ağır laflar eder.. Ve işin fenası gönül almayı da beceremeyecek kadar hıyardır..” Böyle yazacak.. Veya tam tersi. “Ketumdur, az konuşur, genelde yüzü asıktır, her şeyi kötü tarafından görür ama bir hata yaptı mı acayip iyi gönül alır..”

Bak, beğen, seç… Sonradan çıkınca karamanın koyununun oyunu, adamın içi tersine dönüyor şu an bende olduğu gibi…

Sırf karşı cins için değil hem cinsler için de son derece kullanışlı bir şey olurdu düşünsenize! Kız arkadaşınızın sevgilinizle yatıp yatmayacağını kullanma kılavuzuna bakarak öğrenebilirsiniz..

Çok iyidir, daima insanın yanındadır fakat seks manyağı olduğu için kız arkadaşın kocası, enişte, iş ortağı diye hiç ayırım yapmaz, götürür..

Oh! Sen sağ ben selamet.. Biliyordum zaten der geçersin..

Sinirlenince yanında durmayın!

Üzülünce asla yalnız bırakmayın!

Yemek yerken her şeyi üstüne döker..

Ayakları pis kokar

Acayip iyi öpüşür fakat seviştikten sonra horul horul uyur..

Sabahları mümkünse sohbet etmeyin, kalbiniz kırılabilir

Bunlar sorarım size ister sevgili, ister arkadaş, isten mesai arkadaşı durumu olsun acilen bilinmesi gereken özellikler değil midir?

Benim kullanma kılavuzumda herhalde şöyle yazardı: “Neşeli, geveze, ha bire atıp tutar, bilip bilmeden sazan gibi her şeye atlar, niyeti kötü değildir o yüzden dangıl dungul konuşur… Kalbini kolay kolay kıramazsın ama kırılınca da dert değil, yapıştırması kolaydır.. İki üç dakika maymunluk etmeye bakar.. Fakat gönlü alınmadığı taktirde bir canavara dönüşür.”

Oh.. Ne güzel değil mi! İnsan bunu bile bile birini bir canavara dönüştürür mü? Dönüştürmez diye düşünüyorum…

Yok yok.. Ben bu adeti başlatacağım bir an önce.. Hepimizin ruh sağlığı açısından ciddi bir kolaylık…

Yazar: TUĞÇE BARAN

Kaynak: http://www.gazetevatan.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>