Rehberiniz-Kırmızı tabakta yiyin zayıflayınt

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kırmızı tabakta yiyin zayıflayınt” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kırmızı tabakta yiyin zayıflayınt

Bu fenomen insan evrimi süreci boyunca kırmızının tehlike ile özdeşleştirilmesine dayandırılıyor. Bu nedenle kırmızı tabakta servis edilen yemekler daha kısa sürede doyuruyor.

İngiliz Diyetetik Birliği’nden Ursula Arens, zararlı yiyecekler üzerine kırmızı etiketlerin konularak sağlığa zararının belirtilebileceğine değiniyor. Beslenme uzmanlarına göre bu tür bir yöntem bu ürünlerin tüketiminin azalmasını sağlayabilir. 41 erkek öğrenci üzerinde yapılan araştırmalarda kırmızı ve mavi kupalardan içmeleri söylendi. Kırmızı kupayı tercih edenlerin çok daha az sayıda olduğu kaydedildi.

Deneyin ikinci aşamasında 109 öğrenciye mavi, beyaz ve kırmızı tabaklardan kraker yemeleri söylendi. Sonuç olarak kırmızı tabaktan yiyenlerin daha kısa sürede doyduğu kaydedildi.

Eğer kilo vermek istiyorsanız ancak yeme isteğine karşı koyamıyorsanız kırmızı servis ürünleri kullanmak işe yarayabilir.

Kaynak: http://Milliyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>