Rehberiniz-Kendinizi sevmenin 7 altın kuralı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kendinizi sevmenin 7 altın kuralı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kendinizi sevmenin 7 altın kuralı!

KENDİNİZİ SEVMENİN 7 ALTIN KURALI!

AYTEN GÖRGÜN ÖZEL/MİLLİYET

New York Timesin en çok satanlar listesindeki, Türkçe dahil dünyada 22 dile çevrilen Işığı Arayanların Karanlık Yanı adlı kitabın yazarı Debbie Ford, İstanbula geldi. Ford, Swissotelde bugün vereceği Gölge Çalışması adlı seminerde, insanın tüm maske ve stratejilerinden arınması olarak tanımladığı ruhsal boşanma çalışması yaptıracağını söyledi.

Katılımcıların hayatını değiştireceğine dair söz veren Ford, ruhsal boşanma yöntemini şöyle anlattı: Sessiz bir ortama geçin. Sandalyede ayağınız yere değecek şekilde oturun. 5 dakika bekleyin. Omuzlarınızı düşürün. Gözlerinizi kapatın. Derin nefes alın. Ben iyiyim, ben bir bütünüm sözlerini tekrarlayın. İçinizdeki derinliğe doğru yolculuk yapın. Gözler kapalı halde bedeninizi başınızdan ayak baş parmağınıza kadar tarayın.

Hafiflediğinizi hissedin. Dünyadan kendinizi koparmayın. Sokaktan, evden gelen en ufak sesi dahi duymaya çalışın. Tekrar derin nefes alın ve bulunduğunuz ortama dönün.

Ford, bu gibi egzersizlerle katılımcıların kendilerini daha mutlu ve istedikleri hayatı yaratabilme gücüne sahip olacaklarını öne sürdü.

İşte yapacaklarınız!

Kendinize cömert olun. Sevdiğiniz kitabı okuyup kendinize bir şey yapmadan oturma fırsatı verin.

Kendinizi affedin.

Sevdiğiniz olumlu bir yönünüze yoğunlaşın.

Gözlerinizi kapatın ve bugün yaptığınız 10 olumlu şeyi seçin.

Sevmediğiniz yönlerinizi düşünün.

Başkalarının sizi sevmesine izin ve-rin. Arkadaşlarınızdan sizde sevdikleri üç özelliği söylemelerini isteyin.

Sıra dışı hayatınız olduğunu kabul edin. Toplumsal işler yapan bir kurum ya da derneğe üye olun, yaşamın farkına varın.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>