Rehberiniz-Kendine güven başarı getiriyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kendine güven başarı getiriyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kendine güven başarı getiriyor

Bir çok konuda olduğu gibi meslek hayatınızda da kendinize güvenmek çoğu sorunu aşmanızda ve kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olacaktır.

İş hayatında genelde yapılan yanlış sorumluluk almamakla başlar. Bu sorun tembellik gibi gözüksede altında yatan özellik güven problemidir.

Meslek hayatınızda hangi sektörde çalışırsanız çalışın, özgüveninizin tam olması gerekir. Örneğin bir görev verildiğinde ‘bu iş başıma bela açar’ yaklaşamı sizin hep geri planda kalmanızı neden olur. Mükemmel bir performans göstermek çoğu zaman zor olsada belli bir standartınızın olması çok önemlidir. Bu standartı oluşturabilmeniz için en basit konularda ki hareketleriniz iş hayatınınızın bütününü etkiler.

Özgüven eksikliği içinde hiç bir işi tam anlamıyla yerine getiremez. Muhakak bir hata yapar. Bunun sebebi ise kendine güven olmadığı için mantıklı düşünememsi ve işine konsantre olamamaktan kaynaklanır.

Kendinizi hiç bir konuda eksik hissetmeyin bunu yaparken zayıf olduğunuz konularıda atlamayın ve sorunların üzerine giderek kendinizi geliştirin. Bu davranış sizi hep daha ileriye götürecek ve başarıya ulaştıracaktır.

KAYNAK: Milliyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir