Rehberiniz-Kariyeristler bu programa kilitlenmiş durumda!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kariyeristler bu programa kilitlenmiş durumda!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kariyeristler bu programa kilitlenmiş durumda!

turkey90 COM NOTU:

1. Bizden söylemsi bu ülkede kafası çalışan herkes bu programı izliyor!

2. Programda 4 bölümdür üst üste kızlar takımı kazanıyor, erkekler takımı kaybediyor.

3. Program iş hayatının bir similasyonu. Kadınlar kazanmak için her defasında cinselliklerini kullanıyor, erkekler ise kaybedince kavga ediyor!

4. Programda Amerikan usulü “sert” başarı modeli uygulanıyor. merhamet, minnet mertlik gibi “türk usulü” değerlere yer yok, skor tabelasını arkasına alan kazanıyor!

5. Dünyanın zirvesi Amerika, Amerikanın zirvesi New York ve Donald Trump o zirvedeki birkaç adamdan biri. Dünyanın zirvesinde olsaydınız nasıl biri olursunuz, anlamak istiyorsanız bir izleyin.

6. Asagıda program hakkında cengiz semercioğlunun makalesine yer veriyoruz.

YAYIN SAATİ:

Perşembe akşamları 21.05’te The Apprentice’i CNN Türk’te mutlaka izleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Tekrarları cumartesi 09.15, pazarları 12.00’de…

Cengiz SEMERCİOĞLU

Bizde Doland Trump yok

CNN Türk’ün yeni sezon en iyi işlerinden biri, emlak milyarderi Donald Trump’ın geçen yıl Amerika’yı kasıp kavuran The Apprentice adlı şovunu almak oldu.

Geçen ay New York dönüşünde Trump’ın şovundan, slogan haline gelen ‘You’re fired/Kovuldun’ afişlerinden söz etmiştim.

New York’un en pahalı binalarından ve yarışmanın da yapıldığı Trump Tower, yeni sezon şovuna hazırlanıyordu.

CNN Türk, işte bu çok konuşulan şovu ilk bölümünden itibaren yayınlamaya başladı. 8 kadın, 8 erkek adayın yarıştığı The Apprentice’in ilk bölümünde yarışmacılar sokakta limonata sattılar. Erkekler 500 dolar kazanırken, kadınlar 1.200 dolarla Trump’ın karşısına çıkarak ilk haftayı galip kapadılar.

Kadınların daha çok limonata satmak için cinselliklerini kullanmaları, erkeklerin kaybettikten sonra Trump’ın karşısında birbirlerini suçlamaları, ‘Amerikan rüyası’ adına o kadar ilginç sahneler çıkarıyor ki…

Donald Trump, ‘You’re fired’ diyerek erkeklerden birini kovdu. Şimdi her hafta biri elenecek, kalan 15 kişi içinden birinci olan Trump’ın şirketlerinden birine genel müdür olacak.

İlerleyen haftalarda, eskiden Cem Uzan’a ait olan Trump Tower’daki daireyi de yılbaşı partisi için kiralamaya çalışacak yarışmacılar.

Bu yarışma bizim televizyoncularımız arasında da geçen yıldan bu yana konuşuluyor. Sonunda bu yıl haklarını almayı Kanal D başardı.

Bu yarışmanın yerli versiyonunu Sakıp Sabancı’nın sunmak istediğini ancak hastalığı nedeniyle gerçekleşmediğini Kelebek’e manşet yapmıştık. Ancak Sakıp Ağa’nın yufka yüreği, Trump kadar acımasız olamazdı. Hatta ‘kovuldun’ lafını sevmediğini daha programı ilk izlediğinde söylemişti.

Şimdi Kanal D, bu yarışmayı sunacak bir Türk işadamı arıyor. Cem Boyner, Yıldırım Demirören teklif götürülen isimler arasında ama kabul etmediler.

İşin kötüsü bizde Donald Trump gibi ekran karşısında bunu başarıyla yapacak işadamı da yok.

Perşembe akşamları 21.05’te The Apprentice’i CNN Türk’te mutlaka izleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Tekrarları cumartesi 09.15, pazarları 12.00’de…

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir