Rehberiniz-Kariyerinizin en verimsiz günü

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kariyerinizin en verimsiz günü” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kariyerinizin en verimsiz günü

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre saatlerin geri alınmasından sonraki ilk Pazartesi olan bugün, akşam saatlerinin erken gelmesinin getirdiği moral bozukluğu nedeniyle çalışanlar en verimsiz günü geçirecek.

Araştırmacılar bugün üretkenliğin yüzde 50 oranında düşeceğini ve hafta boyunca çalışanların kendilerini mutsuz hissedeceğini söyledi.

Kanarya Adaları Turizm Yönetimi’nin Promotur şirketi çalışanları arasında yapılan araştırmada yüzde 52’lik bir oran bugün iş yükünün altından nasıl kalkabileceğini bilmediğini itiraf etmiş. Yüzde 14’lük bir kesim ise geçen yılın verimsizliğinin bunu patronlara dile getirmelerine sebep olacak kadar yüksek olduğunu söyledi.

Çalışanların yüzde sekizi ise iş çıkışında karşılacakları karanlık hava yüzünden o kadar bunalmış ki ofisi arayıp hasta olduğunu ve gelemeyeceğini bildirmiş.

Channel 4’da yayınlanan “Utanç Verici Hastalıklar” programından doktor Christian Jessen, “Kışın getirdiği depresiz hal şaka değil. Bu konsantre olmanızı ve günlük rutininizi yerinize getirmenizi engelleyerek sizin çalışmanızın verimini düşürür. İlişkilerinizi, libidonuzu ve sosyal hayatınızı etkiler, kendinizi rahatsız edici ve anti sosyal hissedersiniz” dedi.

Jessen ayrıca Aralık ve Ocak aylarında zorluk çekenlerin Dönemsel Etkili Düzensizlik sorunu yaşadığını dile getirdi.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>