Rehberiniz-Kariyer yaptık evde kaldık!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kariyer yaptık evde kaldık!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kariyer yaptık evde kaldık!

KARİYER YAPTIK EVDE KALDIK!

Kaynak: Akşam gazetesi

’30 yaş sendromu’nu Avrupalı ve ABD’li kadınların nasıl yaşadığını öğrendik. Peki bu sendromla Türk kadınlarının arası nasıl? Banu Özdemir’in ’30 Mumlu Pasta’ adlı kitabından çıkan sonuca göre 30 yaşındaki Türk kadınların ortak tespiti şu: Kariyer yaptık evde kaldık!

‘Bizim neslimiz ‘Büyük Depresyon’u ya da Büyük Savaş’ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız…’ Bu tespiti son yılların en çok ses getiren filmlerinden ‘Fight Club / Dövüş Kulübü’nde Tyler Durden rolünü üstlenen Brad Pitt yapmıştı.

‘Dövüş Kulübü’nün izinden gidersek, yeni kuşağın başına musallat olan en ciddi depresyon da ’30 yaş bunalımı’. Hele bir de kariyerli, çekici bir kadınsanız ve hala bekarsanız.

ÇEŞME BAŞINDA DEĞİL CHAT BAŞINDA SEVGİLİ ARIYORLAR

Tüm dünya gibi Türkiye de bekar, kariyerli, çekici, eğlenceli ve yaşamdan keyif almayı bilen 30 yaşındaki kadınların bunalımlarıyla ‘Bridget Jones’un Günlüğü’, ‘Ally McBeal’, ‘Sex and the City’ gibi film ve dizilerle tanıştı. Hatta ‘Ally McBeal’ adlı dizi o kadar çok sevildi ki adıyla anılır bir sendromu ‘Ally Mc Beal Sendromu’nu bile literatüre soktu. Biz Avrupalı ve ABD’li ’30 yaş bunalımı’ yaşayan kadınların ne yiyip ne içtiğini bu dizi ve filmlerle öğrendik.

Peki ya yerli Ally McBealler nasıl yaşıyor? İşte bu sorunun cevabını da ’30 Mumlu Pasta’ adlı kitabıyla Banu Özdemir veriyor ve kendi hayatından yola çıkarak yerli Mc Beal’lerin hayatlarını anlatıyor. Genelde Nişantaşı, Etiler ve Cihangir civarında yaşayan bu kadınların ortak özelliği çalışma hayatındaki başarılarına rağmen gündemlerinde sürekli aşk, erkekler ve ilişkiler olması.

Sloganları ‘Çocuk da yaparız kariyer de’, korkuları kilo almak, aldatılmak ve yalnız kalmak, kabusları 35’inden önce evlenerek çocuk doğurmak olan ve çeşme başını bırakıp chat başında sevgili aramaya çalışan ’30 yaş sendromlu’ kadınların ortak tespiti ise şu: ‘Kariyer yaptık evde kaldık.’

Eğer siz de bu duyguları yaşıyorsanız Özdemir’in kitabına bir göz atın, kim bilir belki sendromdan kurtulmanın yollarını bulursunuz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir