Rehberiniz-Kariyer estetiÄŸi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kariyer estetiÄŸi” adlı yazımızın kiÅŸisel geliÅŸiminize katkı saÄŸlamasını umuyoruz
Kariyer estetiÄŸi

Rekabet ortamının hızla arttığı iÅŸ hayatında, iyi bir kariyer sahibi olmak için estetik operasyon geçirenlerin sayısı hızla artıyor. Op. Dr. Alper Tuncel, “Kendini daha iyi hissetmek, özgüvenini artırmak amacıyla estetik ameliyat isteyenler çoÄŸalıyor” dedi. En çok tercih edilen ise burun estetiÄŸi

Ä°ÅŸ hayatında yükselmek için üniversite mezunu olmak, yüksek lisans yapmak, alanında uzmanlaÅŸmak bazen yeterli olmayabiliyor. Güzel ve yakışıklı olanların daha kolay yükseldiÄŸi, daha çok para kazandığı yönündeki inanç yaygınlaşıyor ve kariyer için estetik operasyon yaptıranlar artıyor. Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, iÅŸ hayatında ticari rekabetin yanı sıra, çalışanlar arası oluÅŸan rekabetin de arttığını belirtiyor ve görünüşün önemli olduÄŸuna inananların, giyim kuÅŸam dışında bedeninde de deÄŸiÅŸiklikler yaptırdığını söylüyor. Ä°ÅŸ ilanlarında en çok prezantabl özelliklerin altının çizildiÄŸini, bunun anlamının sadece eli yüzü düzgün, iyi giyimli olmanın üstünde bir algıyı barındırdığına dikkat çeken Tuncel, ilk görüşmesinde daha etkili olmak isteyen ve diÄŸer rakiplerini alt etmek için kiÅŸilerin dış görünüme daha fazla önem verdiÄŸine vurgu yapıyor. Tuncel, yüzünde ya da bedeninde beÄŸenmedikleri yeri deÄŸiÅŸtirmek, kendini daha iyi hissetmek, özgüvenini artırmak amacıyla estetik ameliyat isteyenlerin sayısının gittikçe arttığını belirterek, “Operasyon için baÅŸvuran kiÅŸilerin özgüvenlerinin yüksek olduÄŸunu söyledikleri halde, hiç profil fotoÄŸrafının olmadığını fark ederek burnunu deÄŸiÅŸtirmek isteyenler bile var” diyor.

İki ayrı grupta toplanıyor

Kariyer estetiÄŸi yaptıranları iki ayrı grupta deÄŸerlendirmek gerektiÄŸine deÄŸinen Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, bu grupların kariyerine baÅŸlamadan önce operasyon yaptıranlarla kariyerinde üst düzey yönetici veya etkili pozisyonlarda bireyler olup estetik yaptıran çalışanlar olduklarını belirtiyor. Kariyerinin baÅŸlangıcında yaptırılan estetiklerde en çok tercih edilen iÅŸlemlerin daha çok burun estetiÄŸi, meme estetiÄŸi gibi estetikler iken, kariyerinde ileri seviyelere ulaÅŸanlarda ise yüz gençleÅŸtirme, liposuction, saç ekimi gibi iÅŸlemler olduÄŸunu ifade ediyor. Tuncel, kariyer estetiÄŸi yaptıranların özellikle üst düzey yöneticiler ve CEO’lar, sanatçılar, siyasetçi ve bürokratlar, TV sunucuları ve hatta meslektaÅŸları doktorların dahi genç ve yetenekli rakipleri karşısında ayakta kalmak, dinç, dinamik, bakımlı ve sıkı görünmek için estetik yaptırdığını söylüyor. Teknolojinin geliÅŸmesiyle birlikte estetik operasyonların kolaylaÅŸtığını, tedavi sürelerinin azaldığını, operasyon izlerinin belli olmadığını belirten Tuncel, “Günümüzde öğle yemeÄŸi arasında estetik operasyon yaptırmaya gelen üst düzey yöneticiler oluyor” diyor. Ä°ÅŸ hayatının yıpratıcılığının erken yaÅŸlanmayı da beraberinde getirdiÄŸine deÄŸinerek, 35-45 yaÅŸ arası kadınların yüz gençleÅŸtirme ve germe, lazer uygulamaları, göz kapağı ve gözaltı torba ameliyatları için geldiÄŸini belirtiyor. Erkek hastaların en çok burun ameliyatı, saç ekimini tercih ettiÄŸini sözlerine ekliyor.

Kaynak: http://İş’te İnsan,aut

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir