Rehberiniz-Kariyer estetiği

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kariyer estetiği” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kariyer estetiği

Rekabet ortamının hızla arttığı iş hayatında, iyi bir kariyer sahibi olmak için estetik operasyon geçirenlerin sayısı hızla artıyor. Op. Dr. Alper Tuncel, “Kendini daha iyi hissetmek, özgüvenini artırmak amacıyla estetik ameliyat isteyenler çoğalıyor” dedi. En çok tercih edilen ise burun estetiği

İş hayatında yükselmek için üniversite mezunu olmak, yüksek lisans yapmak, alanında uzmanlaşmak bazen yeterli olmayabiliyor. Güzel ve yakışıklı olanların daha kolay yükseldiği, daha çok para kazandığı yönündeki inanç yaygınlaşıyor ve kariyer için estetik operasyon yaptıranlar artıyor. Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, iş hayatında ticari rekabetin yanı sıra, çalışanlar arası oluşan rekabetin de arttığını belirtiyor ve görünüşün önemli olduğuna inananların, giyim kuşam dışında bedeninde de değişiklikler yaptırdığını söylüyor. İş ilanlarında en çok prezantabl özelliklerin altının çizildiğini, bunun anlamının sadece eli yüzü düzgün, iyi giyimli olmanın üstünde bir algıyı barındırdığına dikkat çeken Tuncel, ilk görüşmesinde daha etkili olmak isteyen ve diğer rakiplerini alt etmek için kişilerin dış görünüme daha fazla önem verdiğine vurgu yapıyor. Tuncel, yüzünde ya da bedeninde beğenmedikleri yeri değiştirmek, kendini daha iyi hissetmek, özgüvenini artırmak amacıyla estetik ameliyat isteyenlerin sayısının gittikçe arttığını belirterek, “Operasyon için başvuran kişilerin özgüvenlerinin yüksek olduğunu söyledikleri halde, hiç profil fotoğrafının olmadığını fark ederek burnunu değiştirmek isteyenler bile var” diyor.

İki ayrı grupta toplanıyor

Kariyer estetiği yaptıranları iki ayrı grupta değerlendirmek gerektiğine değinen Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, bu grupların kariyerine başlamadan önce operasyon yaptıranlarla kariyerinde üst düzey yönetici veya etkili pozisyonlarda bireyler olup estetik yaptıran çalışanlar olduklarını belirtiyor. Kariyerinin başlangıcında yaptırılan estetiklerde en çok tercih edilen işlemlerin daha çok burun estetiği, meme estetiği gibi estetikler iken, kariyerinde ileri seviyelere ulaşanlarda ise yüz gençleştirme, liposuction, saç ekimi gibi işlemler olduğunu ifade ediyor. Tuncel, kariyer estetiği yaptıranların özellikle üst düzey yöneticiler ve CEO’lar, sanatçılar, siyasetçi ve bürokratlar, TV sunucuları ve hatta meslektaşları doktorların dahi genç ve yetenekli rakipleri karşısında ayakta kalmak, dinç, dinamik, bakımlı ve sıkı görünmek için estetik yaptırdığını söylüyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte estetik operasyonların kolaylaştığını, tedavi sürelerinin azaldığını, operasyon izlerinin belli olmadığını belirten Tuncel, “Günümüzde öğle yemeği arasında estetik operasyon yaptırmaya gelen üst düzey yöneticiler oluyor” diyor. İş hayatının yıpratıcılığının erken yaşlanmayı da beraberinde getirdiğine değinerek, 35-45 yaş arası kadınların yüz gençleştirme ve germe, lazer uygulamaları, göz kapağı ve gözaltı torba ameliyatları için geldiğini belirtiyor. Erkek hastaların en çok burun ameliyatı, saç ekimini tercih ettiğini sözlerine ekliyor.

Kaynak: http://İş’te İnsan,aut

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir