Rehberiniz-Karakterlerin renklere göre analizi…sizin renginiz hangisi ?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Karakterlerin renklere göre analizi…sizin renginiz hangisi ?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Karakterlerin renklere göre analizi…sizin renginiz hangisi ?

Evlilikleri çok tartışmalı ama renkleri birbirinin eşi

Kişisel gelişim uzmanı Oğuz Saygın, yeni kitabında siyasetçilerin karakterlerini renklere göre analiz ediyor. Serinin ikinci kitabında ise sporcu ve ünlüleri anlatacak olan Saygın, bazı ipuçları verdi bile: Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu”nun renkleri birbirlerine çok uyumlu.

ONLARINKİ ÇAPRAZ EVLİLİK

Çapraz renklerin genelde birbirini çektiğini belirten Saygın, evliliklerde bunun çok görüldüğünü söylüyor. Bu evliliklere örnek olarak da çok tartışılan Hülya Avşar-Kaya Çilingiroğlu çiftini örnek gösteriyor: “Şöyle bir gerçek vardır; kırmızı renkteki kadınlar evlenmek için yeşil renkteki erkekleri seçer. Kırmızının en önemli özelliği hem iş hayatında hem ev hayatında kontrolü asla elden bırakmamasıdır. Bu yüzden de yeşili seçer. Yeşil grubuna giren kişiler de her zaman kırmızıyı seçer çünkü sorumluluğu karşı tarafa yüklemek ve rahatlamak ister. Yeşiller rahat ve vurdumduymaz insanlardır. Örneğin Hülya Avşar ile Kaya Çilingiroğlu net bir kırmızı yeşil evliliğidir…”

”İnsan İlişkilerinde 4×4”lük İletişim” isimli kitabının 50 yıllık tecrübe ve bir yıllık çalışmanın sonucu olduğunu söyleyen Saygın, “Fatih Terim net bir kırmızı. Ondan sonra Galatasaray”ın başına gelen Lucescu ise yeşil renge sahip. Dolayısıyla, futbolcuların kafası karıştı. Ve Fatih Terim”in kurmuş olduğu sistem yıkıldı” diye konuşuyor. Kadir İnanır”ın kırmızı olduğunu söyleyen Saygın, Süreyya Ayhan”ın ise disiplinli ve ketum bir yapısı olduğundan dolayı mavi olduğunu belirtiyor. Saygın, Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan evliliğini araştıracağını da ifade ediyor.

Mavi: Düzenli, planlı ve programlı.

Kırmızı: Girişken, atak, güçlü ve kararlı.

Yeşil: Mülayim, sakin ve barışçıl.

Sarı: Popüler, eğlenceli ve neşeli.

İşte siyasetçi renkleri

* Recep Tayyip Erdoğan net bir kırmızı. Kırmızı çok canlı dinamik, gücün ve kararlılığın simgesidir. Abdullah Gül ise yeşil renge sahip. Mesela Deniz Baykal ve Mustafa Sarıgül kırmızı… Bu siyasetçilerin aralarındaki ilişkilerin farklılığını böyle anlayabiliriz.

* Turgut Özal tam anlamıyla kırmızı-sarıydı, çünkü Özal işlerini eğlenerek yapan bir siyasetçiydi. Kırmızı renk girişkenliği ve kararlığı gösterirken sarı renk eğlenceli ve neşeli bir karakteri çizer.

* Tansu Çiller hem kırmızı hem mavi. Yani o ”ya olacak ya olacak” derken yeşil özellikleriyle bir anda değişiyor. Ve etrafındaki herkese mavi boncuk dağıtıyor.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>