Rehberiniz-Kalp krizinin bir başka sebebi işsizlik

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kalp krizinin bir başka sebebi işsizlik” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kalp krizinin bir başka sebebi işsizlik

Harvard Halk Sağlığı Okulu’nda Robert Wood Johnson Vakfı’ndan araştırmayı yürüten Kate Strully, “Bugünün ekonomisinde iş kaybı herkesin başına gelebiliyor. Bizim işsizliğin yol açtığı sağlık sorunlarının farkına varmamız ve negatif etkileri hafifletmemiz gerekiyor” dedi.

Müdüriyet, profesyonel pozisyonlar, satış, büro ve el sanatları, işletme ve hizmet sektörü gibi çok geniş bir işkolundaki verileri analiz eden Strully, işlerini kaybeden beyaz (masa başı işçisi) ve mavi yakalı işçilerde hastalıkların yüzde 54 arttığını buldu. Hatta analizler, bu işçiler yeni iş buldukları zaman, yeni işe uyum sağlama sürecinde de hastalık risklerinin halen arttığını gösterdi.

Demografi dergisinde yayınlanan çalışmada, Robert Wood Johnson Vakfı’ndan Personel Müdürü David R. Williams, “Amerika’da sağlığı düzenlemenin yollarını gözönüne koyduğumuz gibi, iş kaybı gibi faktörlerin sağlımız üzerindeki büyük etkisini anlamak için sağlık reformunu da düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: http://Zaman

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>