Rehberiniz-Kadınların en büyük hayali ne?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kadınların en büyük hayali ne?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kadınların en büyük hayali ne?

Bir grup araştırmacı kadınların hayalleri hakkında bir inceleme başlattı. İşte kadınların en büyük hayali!

21 yüzyıl kadını görünüşe göre tüm kariyer hedeflerini ve hırslarını bir kenara bırakmış durumda. İncelemeye katılan kadınların %65’inin başarılı bir evlilik hayali kurduğu ortaya çıktı. Kadınların %70’i “evli, mutlu ve çocuklu” bir yaşam hayal ediyor. Büyük çoğunluğu da sadece çocuğuyla ve eviyle ilgilenmeyi, işi bırakmayı istiyor.

1990’lı yıllarda yapılan bir araştırmada sadece %20’lerde olan bu oranın ise bu kadar artmış olması uzmanları şaşırtıyor.

%62’si kendinden zeki erkek istiyor

Uzmanlar kadınların birlikte olup evlenmek istedikleri adamların IQ seviyeleriyle ilgili bir inceleme de yaptı. Kadınların %62’si kendisinden daha zeki bir erkekle hayatını birleştirmek istiyor. %20’si ise kocalarının entellektüel olup olmadığına hiç önem vermediğini ve sadece aşkın önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Bir kaç on yıl önce kariyer hedeflerinden özel hayatını pek de önemsemeyen kadınların şimdi mutlu bir yuva hayali kuruyor olması garip gelebilir. Ancak biraz düşündüğünüzde mutlu bir yuvanın iyi bir kariyeri perçinleyeceğini kolayca fark edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.kalitelihayat.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>