Rehberiniz-Kadınlar öyle de mutsuz böyle de!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kadınlar öyle de mutsuz böyle de!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kadınlar öyle de mutsuz böyle de!

Kadınların mutlu olamamasının nedenini hayatın yapısında mı aramalı, yoksa kadınların beklentisinde mi? İşte size ilginç bir “itiraf.” Malum aşkı bulamayan kadınlar “aşksızlıktan mutsuzum” diyor. Peki bulanlar ne diyormuş? “Tamam aşkı buldum ama ömür boyu aynı kişiyle birlikte olunmaz ki!”

30’UNDAKİ KADIN NİYE AŞKI ARASIN?

TUBA AKYOL

MİLLİYET

Keşke 30 Olsam ne ya? Olma! Niye oluyorsun? Niye 13 yaşında, 30 olmayı diliyorsun? Hadi diledin, 30 oldun diyelim, niye pişman olup üstüne bir de “Ne varsa, ilk aşkımda var” tribine giriyorsun. Böyle film mi olur?

Ama şöyle bir genel kanı oluştu; tüm filmlerde, dizilerde de bu klişe kullanılıyor: 30’larındaki iş-güç-para sahibi kadınlar her şeye sahipler ama bir türlü aşkı bulamıyorlar. Hadi oradan!

30’larında, iş-güç-mevki sahibi kadınlar arasında aşkı bulmuş olanlar, hatta ilk aşkıyla evlenmiş olanlar da var. Ve yine mutsuzlar!

Çünkü onlar da şöyle diyorlar: “Param pulum her şeyim var. Çok sevdiğim bir de kocam var. Onu o kadar seviyorum ki geleceğime baktığımda, mesela 60 yaşında, yanımda onu görüyorum. Sorun şu: 60 yaşına dek hep onunla olacağım fikrine tahammül edemiyorum. Ama terk edersem bu kez de 60 yaşına geldiğimde, o yanımda olmayacak diye korkuyorum.”

Keşke 30 Olsam filmi azıcık 30’larında kadın haleti ruhiyesini bilenler tarafından yapılsaydı, ilk aşk falan hikaye, o kadın “Hazır 30’undayım, nihayet her şeye sahibim ve neyse ki hayatımın erkeğini henüz bulamadım. Ne güzel! Azıcık gezeyim” derdi.

30’larımdayım. Arkadaşlarım da 30’larında… Emin olun, 30’larında aşkı bulan da niye aşkı bu kadar erken buldum diye dövünüyor.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir