Rehberiniz-Kadınlar neden harita okuyamaz?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kadınlar neden harita okuyamaz?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kadınlar neden harita okuyamaz?

Kadınların harita okumakta zorlanması ve erkeklerin de gözlerinin önündeki şeyleri görememeleri yeni bir araştırma konusu oldu.

California Üniversitesi’ndeki bilim adamları cinsiyetler arası farklılıkların evrim sırasında farklı görevler almalarıyla açıklanabileceğini ifade etti.

Dr. Francisco Ayala, erkeklerin, avcılıkla uğraştıkları için iyi bir iz sürücü ve yol takipçisi olduğunu, kadınların ise yiyecekler arasında yemek yapabileceklerini seçtikleri için kendilerine yakın nesneleri seçmekte daha iyi olduklarını tespit ettiklerini belirtti.

Beynin, çevredeki nesneleri fark edebilmeyi kontrol eden bölgesini araştıran bilim adamları, kadın beynindeki nöronların bu bölgenin her iki tarafında da aktif olduğunu; ancak erkek beynindeki nöronların sadece bir tarafta aktif olduğunu buldular.

Kaynak: http://Gazeteport

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>