Rehberiniz-Kadınlar kimin için giyinir?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kadınlar kimin için giyinir?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kadınlar kimin için giyinir?

KADINLAR KİMİN İÇİN GİYİNİR?

Gülşen Ak

www.kadinvizyon.com

30/09/2004

Herkes birisi ya da birileri için giyinir. Erkek arkadaşı, ya da kocasına beğendirmek ya da kız arkadaşlarına gösteriş için. Siz bunlardan hengisine giriyorsunuz bilmiyoruz ama ABD’de yapılan bir araştırma ilginç sonuçlar göstermiş. Size bunları sunuyoruz.

Elbise ile Kendine Güveni Artanlar

Güzel elbiseler giymek bazı kadınların kendine güvenini arttırıyormuş. Bu gruba giren kadınlar “Kendime güvenim artıyor. Kendimi güçlü ve dolayısıyla seksi hissediyorum. Böylece erkeklerin dikkatini çekiyorum” diyorlar.

Bu gruptaki kadınlara şunları söyleyelim. İş ya da özel hayatta başarılı olmanın ilk şartı “kendini sevmek ve kendine güvenmektir”. Eğer kıyafetleriniz buna yardımcı oluyorsa, tabi ki güzel giyinin. Ancak güzel giyinmek, illa etiketi olan pahalı şeyler giymek değildir. Kendinize yakışanı giyinmektir. Modern, klasik, minimalist ya da folklorik bir şeyler giyebilirsiniz. Ama kendiniz olmayan bir şeyleri giymeyin.

Başka Kadınları Etkilemek ya da Kıskandırmak için Giyinenler

Bazı kadınlar, kendilerine güveni, başka kadınları etkileyerek elde ederler. Bu tür kadınların hedefi, hemcinslerinden, kıyafetleri için verilmiş bir tepki görmektir. Bunu da çoğunlukla alırlar.

Ancak unutulmaması gereken husus, kadınlar için giyindiğiniz zaman, erkekler tarafından beğenilmeme riski yüksektir. Kadınlar etikete ve şekle daha çok bakarlar. Renk beğenileri de erkeklerden farklıdır. Bunu aklınızın bir köşesine not edin.

Her Daim Seksi Giyinenler

Bazı kadınlar, kadınca taraflarını öne çıkaran kıyafetler giymeyi severler. Örneğin bacaklarını gösteren, dar ya da dekoltesi derin kıyaferlere öncelik tanırlar. Bu tür kadınlar “Kendimi seksi hissetmeyi çok seviyorum. Erkeklerin ilgisini çekmek hoşuma gidiyor. Böyle zamanlarda kadınların da, kaçamak bakışlarla beni incelediklerini hissediyorum” diyorlar.

Kendini seksi hissetmek kadınların en tabi hakkı. Ancak burada farkında olunması ve karar verilmesi gereken bir husus var. O da bu giyimle verilmek istenen mesajdan emin olup olmadığınız.

Kadınların, hem hemcinsleri hem de erkekler tarafından önyargılı değerlendirildiği bir ortamdaysanız, giyiminiz yanlış insanların yaklaşmasına, doğru insanların kaçmasına neden olabilir. Ancak bu söylediğimiz bir tavsiye değil. Karar verecek olan sizsiniz. Ortamınız önemli. Sizi olduğunuz şekilde değerlendirecek insanları da bulabilirsiniz.

Kendi Stili olan kadınlar

Bu tür kadınlar sanki doğuştan stile sahiptir. Kıyafetleri daima ilgi çeker ve herkesten farklıdır. Kişiliklerini sanki kıyafetleri ile dışarı vururlar. Modanın ne olduğu ya da olmadığı önemli değildir. Genellikle de aksesuarlara önem verirler.

Benim stilim yok diyorsanız, hemen stilinizi oluşturmaya bakın. Geç kalmış değilsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, eğer yoksa bir boy aynası sahibi olmanızdır. Sonrasında, bu aynanın karşısında çeşitli kıyafetleri ve aksesuarları deneyerek, sizi ifade edecek, güzel yerlerinizi vurgulayacak stili bulmayı deneyin. Göreceksiniz, 1-2 günlük uğraş sonunda stilinizi tespitedeceksiniz.

Çoğu kadın modayı takip etmekten, kendi stilini yaratamıyor. Siz de bu sınıftaysanız, artık vazgeçin ve stilinizi tespit etmek için harekete geçin.

Bu yazıda tabi ki, giyinmekle ilgilenmeyen yani ne giydiğini farkında olmayan kadınlardan bahsetmedik. Bahsetmeyeceğiz de.. Kadın demek giyim demektir. Spor, Şık, ucuz ya da pahalı, kadınsanız bunun tadını çıkarın ve kıyafetlerinizi amacınıza uygun bir şekilde seçin.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir