Rehberiniz-Kadınlar kaç yıl topuklu ayakkabı giyer?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kadınlar kaç yıl topuklu ayakkabı giyer?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kadınlar kaç yıl topuklu ayakkabı giyer?

Topuklu ayakkabı denince akla ilk gelen zarafet oldu.Erkekleri baştan çıkarmada rehber, yürümeyi zorlaştırmada öncü. Kimi sağlıklı olduğunu söylerken kimi ayaklara sakıncasından bahsetti. Yorucuydu evet, giymesi yetenek, yürümesi cesaret isterdi. Birçok kadının öncelikleri arasında yerini aldı.Kısa boylu kadınların, hadi minyon diyelim, yardımına koştu, onları biraz havalandırdı, uzun kadınlarınsa partnerlerine daha da yukarıdan bakmasını sağlayıp erkeklere kompleks oluşturdu. Ve şimdi topuklu ayakkabıyla ilgili bambaşka bir gerçekle karşı karşıyayız!

Yapılan araştırmalara göre bir kadının topuklu ayakkabılara zaafı 12 yaşındayken başlıyor.Bu zaaf ise tam tamına 51 yıl sürüyor.Yani bir kadın, 12 yaşında giymeye başladığı topuklarını 63’üne kadar ayağından çıkarmıyor.Sonra yaşasın düz ayakkabılar!

Topuklu ayakkabının emekliye ayrılmasının insan fizyolojisiyle başabaş gittiğini söyleyen Debenhams mağazalarının sözcüsü Ed Watson, kadınların yaşlandıkça dış görünümlerine önem vermekten vazgeçtiğini ve topuklu ayakkabının yoruculuğuna daha fazla katlanamadıklarını söyledi.

Topuk kavramının genç kızlığın erken çağlarında başladığına değinen Watson, bu yaşlarda topuk boyunun 2.5 santim olduğunu, yaş ilerledikçe topukların boyunun da arttığını belirtti.

23 yaşında bir kadının 13.5 santime kadar topuk giyebildiğine dikkat çeken sözcü, 20’li ve 30’lu yaşlarda uzun görünmenin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: http://Gazeteport

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir