Rehberiniz-“kadınca kiÅŸisel geliÅŸim” semineri de çıktı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “”kadınca kiÅŸisel geliÅŸim” semineri de çıktı!” adlı yazımızın kiÅŸisel geliÅŸiminize katkı saÄŸlamasını umuyoruz
kadınca kişisel gelişim semineri de çıktı!

KADIN ENERJÄ°SÄ°NÄ° KEÅžFEDÄ°YOR!

Figen Yanık

Sabah

Kadınların içlerindeki feminen enerjiyi ortaya çıkartıp, daha özgür, cesur ve yaratıcı olmalarına yönelik çalışmalarıyla dünya çapında ün yapan Shunyo, ekimde Ä°stanbul”da seminer verecek.

Yüzyıllardır kadın ve erkeklere yüklenen roller, toplumsal koşullandırmalarla başa çıkmak kolay değil. Kadınların yaşadıkları toplumda kendilerini ispatlamaları ve öne çıkabilmeleri ise çok daha zor. Özellikle ülkemizde baba ve koca baskısı altındaki kadınların durumu ortada. Ya eğitimle ya ailelerinin desteğiyle ya da kim bilir eğer çok şanslılarsa hayatlarını paylaştıkları erkekle yaşamlarında değişiklik yaratabilmeleri, iş dünyasında başarılı olmaları, tabii en önemlisi içlerinden geldiği gibi duygu ve isteklerini ortaya koyabilmeleri mümkün oluyor.

ENGELLERE SON

25 yıldır Hindistan”da meditasyon çalışmaları yapan, dünyanın birçok yerinde eÄŸitimler veren Shunyo”nun seminerleri de bu noktada önem taşıyor. Shunyo”nun “Kadının Enerjisi-Özgürlüğün EÅŸiÄŸindeki Kadın” baÅŸlıklı eÄŸitimindeki amacı kadınları potansiyellerini yaÅŸamalarını engelleyen her türlü koÅŸullandırmanın dışına çıkarak baskıcı kadın maskesinden kurtulup feminen özelliklerine dönüş yapmalarını saÄŸlamak.

Buna kavuÅŸmak için tao, sufi ve Osho”nun tekniklerini kullanarak kadın olmanın ve feminen enerjinin gücünü keÅŸfederek yaÅŸamanın nasıl olduÄŸunu aktarıyor. “Pırlanta Günler” kitabının yazarı da olan Shunyo, 1-2 ve 3 ekimde OWO”da seminer verecek.

Osho”nun kurucusu Fulya Eyilik, Shunyo”nun seminerlerine katılıp hayatında büyük deÄŸiÅŸimler yarattığını fark ettikten sonra bunu baÅŸka kadınlarla da paylaÅŸmak istediÄŸini söylüyor; “Bu çalışma benim hayatımda çok önemli bir yere sahip çünkü eÄŸitimin sonunda toplumda kendimi kanıtlamak, yer edinmek, baÅŸarılı olmak adına ne kadar kadınlığımdan ödün verdiÄŸimi, ne kadar erkek gibi davrandığımı, ne kadar bilinçaltımda hiç kendimle asıl özümle baÄŸdaÅŸmayan rollere büründüğümü gözlemledim.

Bir kadının var olan asıl özelliklerini nasıl yok saydığımı, ne kadar çok kadın enerjimi bastırıp erkek enerjimi ön plana çıkartarak yaÅŸadığımı fark ettim.” Eyilik, bugüne kadar kendisine en büyük engelin yine kendisi olduÄŸunu fark etmiÅŸ: “SavaÅŸların neden oluÅŸtuÄŸunu, kavgaların neden bitmediÄŸini anladım ve bir kadın olarak benim de tüm bu olayların negatif oluÅŸumunda dünyadaki ve evrendeki kadın enerjisini yok edenlerden biri olarak ne kadar katkım olduÄŸu ile yüzleÅŸtim.

Kadınlığım, diÅŸi enerjim hakkında bilinçlendim ve kendi beynimde kendi kendime farkında bile olmadan yaÅŸadığım tutsaklıktan bir anlamda sıyrıldım. Özgür ve baÅŸarılı bir kadın olmamın önündeki faktörleri; toplum, erkekler, devlet yapısı, tutuculuklar olarak görürken hepsinin ne kadar suçsuz olduÄŸunu asıl faktörün beynim olduÄŸunu gözlemledim. Tabi kendimle ilgili nice farklı özellikler ve derinliklerle tanıştım. Bir annenin, bir kadının temel özellikleri olan sezgi, algılama, vericilik ve bağışlama duygularımı güçlendirdim.”

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir