Rehberiniz-“kadınca kişisel gelişim” semineri de çıktı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “”kadınca kişisel gelişim” semineri de çıktı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
kadınca kişisel gelişim semineri de çıktı!

KADIN ENERJİSİNİ KEŞFEDİYOR!

Figen Yanık

Sabah

Kadınların içlerindeki feminen enerjiyi ortaya çıkartıp, daha özgür, cesur ve yaratıcı olmalarına yönelik çalışmalarıyla dünya çapında ün yapan Shunyo, ekimde İstanbul”da seminer verecek.

Yüzyıllardır kadın ve erkeklere yüklenen roller, toplumsal koşullandırmalarla başa çıkmak kolay değil. Kadınların yaşadıkları toplumda kendilerini ispatlamaları ve öne çıkabilmeleri ise çok daha zor. Özellikle ülkemizde baba ve koca baskısı altındaki kadınların durumu ortada. Ya eğitimle ya ailelerinin desteğiyle ya da kim bilir eğer çok şanslılarsa hayatlarını paylaştıkları erkekle yaşamlarında değişiklik yaratabilmeleri, iş dünyasında başarılı olmaları, tabii en önemlisi içlerinden geldiği gibi duygu ve isteklerini ortaya koyabilmeleri mümkün oluyor.

ENGELLERE SON

25 yıldır Hindistan”da meditasyon çalışmaları yapan, dünyanın birçok yerinde eğitimler veren Shunyo”nun seminerleri de bu noktada önem taşıyor. Shunyo”nun “Kadının Enerjisi-Özgürlüğün Eşiğindeki Kadın” başlıklı eğitimindeki amacı kadınları potansiyellerini yaşamalarını engelleyen her türlü koşullandırmanın dışına çıkarak baskıcı kadın maskesinden kurtulup feminen özelliklerine dönüş yapmalarını sağlamak.

Buna kavuşmak için tao, sufi ve Osho”nun tekniklerini kullanarak kadın olmanın ve feminen enerjinin gücünü keşfederek yaşamanın nasıl olduğunu aktarıyor. “Pırlanta Günler” kitabının yazarı da olan Shunyo, 1-2 ve 3 ekimde OWO”da seminer verecek.

Osho”nun kurucusu Fulya Eyilik, Shunyo”nun seminerlerine katılıp hayatında büyük değişimler yarattığını fark ettikten sonra bunu başka kadınlarla da paylaşmak istediğini söylüyor; “Bu çalışma benim hayatımda çok önemli bir yere sahip çünkü eğitimin sonunda toplumda kendimi kanıtlamak, yer edinmek, başarılı olmak adına ne kadar kadınlığımdan ödün verdiğimi, ne kadar erkek gibi davrandığımı, ne kadar bilinçaltımda hiç kendimle asıl özümle bağdaşmayan rollere büründüğümü gözlemledim.

Bir kadının var olan asıl özelliklerini nasıl yok saydığımı, ne kadar çok kadın enerjimi bastırıp erkek enerjimi ön plana çıkartarak yaşadığımı fark ettim.” Eyilik, bugüne kadar kendisine en büyük engelin yine kendisi olduğunu fark etmiş: “Savaşların neden oluştuğunu, kavgaların neden bitmediğini anladım ve bir kadın olarak benim de tüm bu olayların negatif oluşumunda dünyadaki ve evrendeki kadın enerjisini yok edenlerden biri olarak ne kadar katkım olduğu ile yüzleştim.

Kadınlığım, dişi enerjim hakkında bilinçlendim ve kendi beynimde kendi kendime farkında bile olmadan yaşadığım tutsaklıktan bir anlamda sıyrıldım. Özgür ve başarılı bir kadın olmamın önündeki faktörleri; toplum, erkekler, devlet yapısı, tutuculuklar olarak görürken hepsinin ne kadar suçsuz olduğunu asıl faktörün beynim olduğunu gözlemledim. Tabi kendimle ilgili nice farklı özellikler ve derinliklerle tanıştım. Bir annenin, bir kadının temel özellikleri olan sezgi, algılama, vericilik ve bağışlama duygularımı güçlendirdim.”

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir