Rehberiniz-Kadın girişimciye faizsiz kredi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Kadın girişimciye faizsiz kredi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kadın girişimciye faizsiz kredi

Hükümet, geliri olmayan kadınlara iş kurması için kredi musluğunu açtı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kanalıyla verilen ve 8 yıl geri ödemeli kredide üst limit 15 bin lira.

KADINLARIN toplumdaki yerini sağlamlaştırmak için projeler üreten hükümet, girişimci kadınları kendi işinin patronu yapmak için faizsiz ve uzun vadeli kredi çalışması başlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kanalıyla verilen kredi desteği kapsamında faizsiz 8 yılda geri ödemeli kredi veriliyor. Bakanlık şu ana kadar kadınlardan kendilerine gelen toplam 17 bin 476 projeye 375 milyon TL destek verdi.

Krediyi faizsiz al, 8 yılda öde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, gelir getirici projeler için kişi başına en fazla 15 bin TL destek sağlayacak. Projeler faizsiz 8 yıl vade ile geri ödemeli olarak uygulanacak. Projede geri dönüşler ilk iki yıl ödemesiz, sonraki 6 yıl altı eşit taksitte gerçekleştirilecek. Meyvecilik projelerinde ise geri dönüşler ilk 5 yıl ödemesiz sonraki altı yıl altı eşit taksit şeklinde 11 yıl faizsiz olarak uygulanacak. Başarılı projelerin son bir yıllık geri ödemesi de hibe edilecek. Başarı kriterleri arasında açılan işyerinde en az 2 kadının da istihdam edilmiş olması ve geri ödemelerin düzenli yapılması var.

Program kapsamında girişimcilerin kentlerde iş kurabilmesi veya kırsal alanda yöre şartlarına uygun üretim yapabilmesi için bölge incelenecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şu ana kadar kadınlardan gelen 17 bin 476 projeye 375 milyon 407 bin 425 TL kredi desteği verdi. Geri ödeme oranının yüzde 90 civarında olması kadınların borçlarına daha sadık olduğunu da ortaya koydu. Kredi alan kadınlardan Amasyalı Hatice Mısırlı, kadın kuaföründe çırak olarak çalışırken krediyle kendi işini kurdu ve yanında iki kişi çalıştırıyor.

Krediden kimler yararlanabilir?

Yazar: Ahmet Fatih Erturan ,

Kaynak: http://Star

Incoming search terms:

  • aile ve sosyal politikalar bakanlığı faizsiz kredi (1)
  • aile ve sosyal politikalar bakanlığı kadınlara kredi (1)
  • kadın girişimciye faizsiz kredi (1)
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir