Rehberiniz-Kadın girişimciler tesk’le iş sahibi oluyor !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Kadın girişimciler tesk’le iş sahibi oluyor !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Kadın girişimciler tesk’le iş sahibi oluyor !

TESK’ten yapılan açıklamaya göre, Dilek Giray, Ankara Kadın Girişimciliğini Destekleme Merkezi’nde verilen iş kurma eğitimlerine katılarak, Kavaklıdere semtinde kendi işini kurdu. TESK Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak, 25 ilde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlikleri aracılığı ile sağlanan eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin kadınların iş hayatına aktif katılımına büyük katkı sağladığını belirtti.

Projenin başladığı geçen ocak ayından bu yana 7 bin 651 kadının eğitime başvurduğunu, bu hizmetlerden yararlanan kadın sayısının ise 5 bin 149’a ulaştığını kaydeden Aksak, TESK’in projenin tamamlanmasından sonra da Kadın Girişimciliğini Destekleme hizmetlerini sürdüreceğini ifade etti.

Cheese House Şarküteri-Cafe Restoran’ın sahibi Dilek Giray da, eğitimler sayesinde girişimcilik konusunda bilgi edindiğini ve özgüven kazandığını söyledi. Giray, TESK’in aldığı karar doğrultusunda ücretsiz olarak yaptırdığı esnaf sicil kaydının ardından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kredilerinden de yararlandığını anlattı.

Kaynak: http://Gercek Gündem.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir