Rehberiniz-İyiler hep kaybetmek, kötüler hep kazanmak zorunda mı?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İyiler hep kaybetmek, kötüler hep kazanmak zorunda mı?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İyiler hep kaybetmek, kötüler hep kazanmak zorunda mı?

KIZIM BENİ SOKAĞA ATACAK!

VATAN GAZETESİ

8.EKİM.2004

TEMA Vakfı””nın Kurucusu Hayrettin Karaca ile kızı miras yüzünden kavgalı. Karaca, Nişantaşı ve Datça””daki evleri için “ortaklığın giderilmesi” davası açan kızı Elif””i kendisini sokağa atmakla suçlayarak 30 milyarlık tazminat davası açtı

Toprak Dede olarak tanıdığımız Hayrettin Karaca hayatının 50 yılını birlikte geçirdiği eşi Mergube Sevim Karaca””yı 13 Temmuz 2001””de kaybetti. Sevim Hanım arkasında yüklü bir miras bırakmıştı. Ancak bu miras, varisleri eşi Hayrettin Karaca, kızları Elif Karaca, Kına Karaca ve ölen oğlu Halil Karaca””dan olan torunu Togay Karaca””nın arasının açılmasına neden oldu.

Eşinin ölümüyle sarsılan Hayrettin Karaca uzunca bir süre eşinin mücevher ve takılarının bulunduğu yatak odasına girilmesine izin vermeyince tereke tespiti yapılamadı. Togay Karaca””ya vekaleten annesi Dr. Alev Karaca, mahkemeye başvurarak tereke tespit davası açtı. Eşiyle bir ömür geçirdiği ev ile manevi değeri olan eşya ve mücevharatın satılmasına karşı çıkan Hayrettin Karaca, aile arasında yapılan bir protokolle değeri trilyonlarla ölçülen mirasın küçük bir bölümünün satışına razı oldu. Bir protokol hazırlandı.

Protokol yaptılar

Bu protokole göre paylaşım şöyle olacaktı: Hayrettin Karaca antika ve hatıra değeri olan eşya ve mücevherleri satın alacak ve bu satışta kendisine kolaylık sağlanacaktı. Nişantaşı””nda bulunan ve Karaca çiftinin ömrünün büyük bir bölümünü geçirdiği daire Hayrettin Karaca hayatta bulunduğu sürece satılmayacak, mirasçılara kira bedeli verilecekti. Akmerkez””deki daire ve Datça””daki yazlık satılacak, fon ve döviz hesapları ile Karaca Giyim Sanayi ve Karaca Pazarlama””nın hisseleri mirasçılara paylaştırılacaktı.

Protokolün ardından Akmerkez””deki daire satılarak paylaşıldı. Karaca, Datça Aktur””daki evin de kullanım hakkını bedelini ödeyerek almak istedi. Elif Karaca, buna yanaşmayınca, eve 250 bin dolara müşteri bulundu. Ancak, depozito alınmasına rağmen Elif Karaca””nın ağır davranması nedeniyle ev satılamadı.

Elif Karaca, Nişantaşı ve Datça””daki evler için ortaklığın giderilmesi davası açtı. Baba Karaca da bunun üzerine Şişli Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi””ne başvurarak kızı Elif Karaca””ya 30 milyar liralık tazminat davası açtı. Karaca, çalışarak kazandığı servetinin bir kısmını ölen eşinin üzerine yaptığını, kızının bu evlerde hatıralarıyla yaşamasına izin vermediğini belirterek “Kızım beni sokağa atmaya çalışıyor” dedi. Karaca dilekçesinde Datça””daki evin satışını engelleyen kızı Elif Karaca””nın kendisini 8 milyar 400 milyon lira maddi zarara uğrattığını belirterek, bunun da tazminini talep ediyor.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>