Rehberiniz-İşyeri stresini minimize edebilirsiniz

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İşyeri stresini minimize edebilirsiniz” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İşyeri stresini minimize edebilirsiniz

Patronunuzu yanlışlıkla camdan aşağıya itmek iyi bir çözüm gibi görünebilir. Ancak siz yine de önce bizim önerilerimize kulak verin.

İşinizin sizi tüketmediğine emin misiniz?

Yiyebildiğiniz kadar…

Diyet kelimesini hayatınızdan çıkartın. Yapılan araştırmalar, kaloriyi hızla azaltmanın kortizol oranında aynı hızla bir artışa sebep olduğunu kanıtladı. O yüzden kendinizi kasıp, tüm günü salatalarla geçiştirmek için zorlamayın.

C Vitamini

Stres, vücudunuzdaki C vitamini depolarını kurutur. Journal of Strength and Conditioning adlı yayında yapılan bir araştırmaya göre, günde 1 gram C vitamini alan sporcuların kortizol seviyelerinde düşüş gözlendi. Ayrıca testosteron oranları artarak, vücudun kendini onarma hızı da artmış. Peki, C vitaminini nereden alabilirsiniz? Bizim favorimiz brokoli, nar, kivi ve mango.

B Vitamini

Alternative Medicine adlı makalede B5 vitaminin kortizol seviyesini düşerek stresi azatlığını ortaya koydu. B vitamini kaynakları ise, tam tahıllı gıdalar, brokoli, patates, domates ve ciğerdir. Ya da içinde magnezyum bulunan 500 mg’lık takviyelerden faydalanabilirisiniz. Magnezyumun ne işe yaradığını merak edenler için belirtelim; stresin kalbinize verdiği zararı en aza indirir.

Kaynak: http://www.msn.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>