Rehberiniz-İşte yaratıcı/girişimci iş geliştirme modeli!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İşte yaratıcı/girişimci iş geliştirme modeli!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İşte yaratıcı/girişimci iş geliştirme modeli!

İŞTE YARATICI/GİRİŞİMCİ İŞ GELİŞTİRME MODELİ!

ŞAKİR AYDIN/MİLLİYET

Kadıköyde bir otobüsün, kabinlere bölünerek mobil geneleve dönüştürüldüğü ortaya çıkarıldı. Müşterileri duraklardan alan otobüsü geneleve çeviren hayat kadını T.K. ile şoförü ve fuhuş yaptığı bildirilen iki kadın, gözaltına alındı.

Sokaklarda hayat kadınlığı yaptığı öğrenilen T.K. (40), satın aldığı otobüsün içini yeniden düzenletti. Camları perdelerle kapatılan ve içi suntalarla bölünen otobüs, dört kabin, bir bekleme salonu ve duşu olan bir mobil geneleve dönüştü. T.K.ya, otobüs ücretiyle 30 milyar liraya mal olan mobil genelevdeki hayat kadınlarıyla birlikte olan erkekler, 35 milyon ödüyordu. 10 milyonu çalışan kadına veren T.K., 25 milyon lira alıyordu.

Polisle randevu

İki aydır Kadıköy – Tuzla arasında müşteri alarak çalışan otobüsle ilgili ihbar üzerine polis, müşteri gibi T.K.dan randevu aldı. Kayışdağı Uslu Caddesindeki durağa gelen otobüse binen polisler, T.K. ve otobüste çalıştıkları belirtilen A.G.Y. (20), A.A, şoför M.G. ve bir müşteriyi gözaltına aldı.

Serbest bırakıldılar

Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine getirilen kadınlardan ifadesi alınan T.K. şunları söyledi: Sokaklardan kurtulmak istediğimden bu otobüsü aldım. Daha önceden tanıdığım müşterilerle telefonda anlaşıp istedikleri yerden alıyor, işleri bitince de istedikleri yere bırakıyorduk. Ama kazandığımız para mazot parasına bile zor yetiyordu.

İşlemleri tamamlandıktan sonra Kadıköy Savcılığına sevk edilen T.K, A.G.Y., A.A, şoför M.G. ve bir müşteri, sorgularının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

M.Gnin ifadesinde işe yeni başladığını öne sürerek, Otobüste ne yapıldığını bilmiyorum. Başka iş bulamadım. 400 milyon lira alacaktım. Çocuklarım için kabul ettim dediği öğrenildi.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir