Rehberiniz-İşte türkiye’nin en yenilikçi 100 üniversitesi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İşte türkiye’nin en yenilikçi 100 üniversitesi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İşte türkiye’nin en yenilikçi 100 üniversitesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca açıklanan Türkiye’nin en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitesi sıralamasında Sabancı Üniversitesi’nin birinci olurken ODTÜ, Bilkent, Özyeğin ve İTÜ ilk 5 içinde yer aldı. Hiçbir üniversitenin 100 tam puana ulaşamadığı listede; ülke genelinde yer alan 168 üniversiteden 42 tanesi değerlendirme dışı kaldı.

126 üniversite endekse girebilmek için yarıştı. Ancak sadece 50 üniversite sıralamaya girebildi. 100 tam puan alan çıkmazken, Sabancı Üniversitesi 84 puanla birinci, ODTÜ 83 puanla ikinci oldu. Galatasaray Üniversitesi ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi 22 puanla endekse son sıralardan da olsa girmeyi başardı.

Birinciliği Sabancı Üniversitesi alsa da endeksin geneline bakıldığında 50 üniversiteden 35’inin devlet üniversitesi olması dikkat çekti. Bu yıl ilk kez açıklanan endeks, önümüzdeki yıldan itibaren üniversite tercihleri başlamadan önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilan edilecek.

KAYNAK: Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir