Rehberiniz-İşte motivasyon, işte şampiyon!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İşte motivasyon, işte şampiyon!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İşte motivasyon, işte şampiyon!

Köpek korkusuyla açık ara birinci oldu!

Isparta’da düzenlenen halk koşusunda peşine takılan köpekten korkan milli atlet, zaten önde götürdüğü yarışı açık ara birinci tamamladı.

Isparta Belediyesi tarafından Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 77’inci yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen, 3. Geleneksel Atatürk Halk koşusuna katılan milli atlet Mehmet Çağlayan, peşine bir sokak köpeği takılınca zor anlar yaşadı.

Çünür mevkiinde başlayan ve Belediye önünde son bulan büyükler kategorisi 6 bin 700 metrelik koşunun startını Isparta Valisi Şemsettin Uzun ve Belediye Başkanı Hasan Balaman birlikte verdi.

Start anından itibaren ilk sıraya yerleşen Mehmet Çağlayan, yarışın şehir merkezi bölümünden geçerken, peşine bir sokak köpeği takıldı. Atletle birlikte koşmaya başlayan köpek, Çağlayan’a zor anlar yaşattı. Köpekten korkan milli atlet daha da hızlandı, aynı zamanda da hakem ve çevredekilerden köpeği uzaklaştırmaları için yardım istedi. Mehmet Çağlayan, hızını artırınca, kendisini takip eden rakipleriyle arasındaki farkı açarak, birinciliği elde etti.

Mehmet Çağlayan’ı kutlayan Belediye Başkanı Hasan Balaman, “Başarılarının devamını diliyorum. Birinci olmanda sanırım davetsiz bir misafir etkili olmuş” dedi.

Milli atlet Mehmet Çağlayan, “Aslında köpekten korkmam. Yarışa konsantre olmuştum. Bir anda yanımda bir köpek belirmesiyle korkarak, hızlanmak zorunda kaldım. Köpek yarışı kazanmama olmasa da farkı açmama neden oldu” diye konuştu.

13 BİN KİŞİ KAYIT YAPTIRDI

Mehter takımının gösteri yaptırdığı Isparta Atatürk Halk Koşusu için 13 bin kişinin kayıt yaptırdığı bildirildi.

Belediye Başkanı Hasan Balaman, yarıştan önce yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişini her yıl coşkuyla kutladıklarını belirterek, ”Bugün yaptığımız bu koşuyu düzenlemekteki amacımız Atatürk’ün (Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim) sözünün hatırlatmak ve mesaj vermektir. Sizler de Atatürk’e olan sevginizi buraya gelip gösteriyorsunuz. Bugün siz burada finişe doğru nasıl koşuyorsanız, aydınlık ve modern bir Türkiye için de hep beraber koşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

6 bin 700 metrelik parkurda büyük erkekler kategorisinde 10553 göğüs numaralı Mehmet Çağlayan 19 dakika 50 saniyelik sürede yarışmayı tamamlayarak birinci oldu. Yarışmada ikinciliği Ali Dereli, üçüncülüğü Murat Kırıl elde etti.

Kaynak: http://Hürriyet gazetesi.

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>