Rehberiniz-İşte duygusal tatmin arayanlara kötü haber

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İşte duygusal tatmin arayanlara kötü haber” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İşte duygusal tatmin arayanlara kötü haber

Eğer bu makaleyi okuyorsanız, zaten bir kariyeriniz vardır ya da olmasını hayal ediyorsunuzdur. Kariyerinizin geleceği, elde ettiğiniz gelir, şirkette nerelere kadar yükseleceğiniz gibi şeyleri düşünmek büyük ihtimalle uyanık olduğunuz saatlerin hatırı sayılır bir kısmını dolduruyordur. Şu ana kadar tüm bu saydıklarımız normal ancak kariyer danışmanları Stephen M. Pollan ve Mark Levine’a göre siz bir delisiniz. “Fire Your Boss” (Şefinizi Kovun) isimli kitapta Pollan ve Levine, kariyerin bir insan hayatında ne anlama geldiği ve ondan ne beklenmesi gerektiğine dair radikal ama bir o kadar korkutucu derecede ikna edici bir vizyon sunuyorlar.

Ne için çalışırız?

•Kariyeri boş verin. Onun yerine en iyi para kazanacağınız bir iş bulun. En iyi iş, en çok kazandıran iştir.

•Bağlı olduğunuz şirketin ve hatta kendinizin başarılarını boş verin. Ve iş yerinde adalet olabileceği gibi nahif düşünceleri kafanızdan atın.

•İşinize balık avına gider gibi gidin. Sadece ümitsiz ve mutsuz olduğunuz zamanlarda değil her zaman daha iyi bir iş var mı diye bakının.

•“Ben gidiyorum”. İyi bir iş bulduğunuzda hemen çıkış stratejileri hazırlayın.

•Şefinizi işten atın. Bu sözün gerçek anlamını değil, mecazi anlamına bakın. Yani sürekli başka bir iş bakarken şefinizin her isteğini yerine getirerek iradesini kendi ellerinize alın.

Kaynak: http://www.isteinsan.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>