İŞKUR, İş ve Meslek Danışmanlığı Eğitimi’ni üniversitelerle birlikte yürütecek

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

İŞKUR, İş ve Meslek Danışmanlığı Eğitimi

Projesi’ni üniversiteler ile birlikte yürütecek. Bu çalışmalar çerçevesinde İŞKUR Çanakkale Müdürlüğü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversi (ÇOMÜ) ile birlikte 70 kursiyerin İş ve Meslek Danışmanlığı mesleği eğitimine Terzioğlu Yerleşkesi’nde başladı. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda düzenlenen törenle, Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ile ÇOMÜ arasında protokol imzalandı ve kursiyerler ders başı yaptı. 70 kursiyerin hazır bulunduğu ilk dersi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Palabıyık verdi. Prof. Dr. Palabıyık kursiyerlere başarı dileklerini ileterek, 10 haftalık ders verileceğini söyledi. Palabıyık, “Başarılısınız, ellerinizde diplomalarınız da var, ama ne yazık ki ülkemizde ki eğitim sistemi içerisinde yeterli olmuyor. İşte o yeterlilik bu 10 haftalık kursta başarılı olmanıza bağlı. Asil bir görev sizleri bekliyor. Sizin gibi üniversiteyi bitirip de işsiz olan arkadaşlarınızın eli kolu olacaksınız. Danışmanlık yapacaksınız. Neleri nasıl yapmaları gerektiği noktasında onları yönlendireceksiniz. Bizler tüm hazırlıklarımızı yaptık, kaliteli dersliklerde akıllı sınıflarımızı sizlere açtık. Sizlere tavsiyem kendinizi yetiştirin.” dedi.
Proje çerçevesinde istihdam edilecek kişilere öncelikle ilgili meslekte eğitimler düzenlenerek mesleki bilgi sahibi olmaları sağlanacak. Katılacakları eğitimi tamamlayıp, verilen eğitim ile ilgili yapılacak olan sınav sonucunda başarılı olan kursiyerler mesleki yeterlilik sertifikasına sahip olacak. İş ve Meslek Danışmanlığı yeterlilik sertifikasına sahip olan kursiyerler KPSS puanları dikkate alınarak yapılacak iş başvurusu sonucunda istihdam edilecek. İstihdam edilen İş ve Meslek Danışmanları kayıtlı işsizlerin mesleki ve kişisel özelliklerini dikkate alarak iş ortamına daha iyi uyum sağlamaları için yardımcı olacaklar. Böylece meslek edinme, iş arama, bulma ve işte kalma konusunda birebir, kişiye özgü ve yakından takip edilen bir süreç, hayata geçmiş olacak.
Kurs boyunca kursiyerlere günlük 15 lira cep harçlığı ve iş kazası meslek hastalığı primi ve genel sağlık sigorta primi ödenecek. Bu eğitim faaliyeti 10 hafta sürecek ve Aralık ayı içerisinde iş ve meslek danışmanlarının atamaları yapılacak. Alacakları ücretler normal üniversite mezunu memurların yüzde 50 kadar daha fazlası olacak.

Incoming search terms:

  • iş ve meslek danışmanlığı maaşı (1505)
  • iş ve meslek danışmanı maaşı (1302)
  • iş ve meslek danışmanlığı maaş (946)
  • iş ve meslek danışmanı ne kadar maaş alır (93)
  • iş ve meslek danışmanları maaşı (88)
  • iş meslek danışmanlığı maaş (30)
  • iş ve meslek danışmanlığı maaşları ne kadar (16)
  • iş ve meslek danışman maaşı (15)
  • işkur iş ve meslek danışmanlığı (10)
Etiketlenmiş .Yer işareti koy permalink.

Yoruma kapalı.