İşkur, bin 200 iş ve meslek danışmanı daha atayacak

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

İşkur, bin 200 iş ve meslek danışmanı daha atayacak. Maliye Bakanı’nın onayı bekleniyor. Onay gelir gelmez atama yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İŞKUR’a kayıtlı her işsizin, bir iş ve meslek danışmanı olacağını, işsizlere birebir hizmet verileceğini ifade etmiş ve mesleği olan ya da olmayan tüm iş arayanlara “mesleğe yönlendirme” ve “iş bulma” hizmeti sunulacağını belirtmişti. Çelik, bu amaçla Nisan 2012 itibariyle kuruma 2 bin sözleşmeli iş ve meslek danışmanı ataması yapıldığını, bu yıl içinde 2 bin kişinin daha istihdam edilmesinin planlandığını açıklamıştı.

Türkiye’de istihdam ile ilgili en önemli sorunları arasında, istihdam ile mesleki eğitim ilişkisinin yeterince güçlü olmamasının bulunduğunu belirten Çelik, “Bir tarafta belirli bir mesleği olan veya mezun işsizler, diğer tarafta istediği vasıfta ve meslekte eleman bulamayan işverenler” demişti.

Edinilen bilgilere göre İŞKUR bin 200 iş ve meslek danışmanı ataması yapmak için Maliye Bakanlığının onayını bekliyor.

Incoming search terms:

 • işkur platformu (40)
 • imd alımı olacak mı 2014 (19)
 • imd kasım alımları (17)
 • 200 iş ve meslek danışmanı (12)
 • 200 imd atama listesi işkur (1)
Etiketlenmiş , .Yer işareti koy permalink.

44 Responses to İşkur, bin 200 iş ve meslek danışmanı daha atayacak

 1. ERT diyorki:

  ARKADAŞLAR BAKAN 2000 KİŞİ DEMİŞTİ ŞİMDİ NEDEN 1200 KİŞİ OLDUKİ ACABA YAPILAN 817 KİŞİ BUNLARIN İÇİNE DAHİL EDİP 2800 ALIM YAPTIK 4000 KİŞİ İÇİN 1200 KİŞİ KALDI DEMESİNLER Mİ?? VALLA 1200 KİŞİ OLURSA EGER YAZIK OLACAK BU KADAR İNSANA BENIM TAHMİNİM ZATEN ELİNDE 600 KİŞİYE YAKIN BELGE OLANA ARKADAŞLAR VAR SON SINAVDA DA HEM ANAPER HEM DE SAÜSEMDE BENCE ORTALAMA 2000 KİŞİYE YAKINDA EGER SINAVI GECMİŞSE Kİ SAÜSEMDE 3500 KİŞİ FALAN GİRMİŞ DİYORLAR ANAPERDE DE 1000 KİŞİ O ZAMAN BU SERTİFİKALI İŞSİZLER ORDUSU KURACAKLAR..:) İŞSİZLERE İŞ BULMAK İÇİN AÇILAN BU ALIM BU KURUM BU SEFERDE İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA İŞ BULMAK İÇİN UGRAŞACAKLAR:)) NE YAPALIM BU DURUMA ANCAK GÜLÜNÜR KENDİ HALİMİZE GÜLELİM. herkese iyi akşamalr umarım gercek anlamda 2000 kişi için alıma cıkılır..

  • Anonim diyorki:

   Her belge alanı atayacağız diye birşey dediler mi?

  • angora diyorki:

   Arkadaş lar şimdi baktım işkur sitesinden. 85.008 puanıyla atanan (YELİZ ÖZTORUN-MERSİN) 259.sırada atanmış.nisan ayındaki sausem sınavından sonra alım yapılsa ki daha erken yapılacağını zannetmem. bu sınavda yine aşşağı yukarı 85 puan üstü alan rahat 230 civarı çıkar.yani demem oki arkadaşlar görünen köy kılavuz istemez.şimdi sertifikamı alır 2014 te de kpss den alırım bir 85 diyorsanız tabi bakan celik alım yapması lazım alın aksi takdirde bosuna 400 tl + yol masrafı + 718 sayfalık kitap+3 branşta sınav emeğe yazık derim.ama yine de kısmet diyorsanız şimdiden kolay gelsin…ha bu arada benim puanım 86.214 ama karasızım…nisandan sonra alım olursa ihtimaller düşük.

 2. ozzo diyorki:

  sausem 2000 atama var reklamı yaparak aday topladı. biz de 2000 e güvendik girdik bu işe, şimdi 1200 ler dolanıyor anlamıyorum. neymiş efendim 4000 hedefmiş 2817 atanmışş bize 1200 küsür kalmış. sınavdan önce toplama çıkarma yapmayı bilmiyormuyduk ta 1200 ü akıl edemedik biz.

 3. oguzerdal32 diyorki:

  Arkadaşlar bilmer’e (başbakanlık iletişim merkezi) mail atın sesimizi duyuralım bu atama 2000 olmalı ne zor şartlar altında o sınava Sakaryada girenler olduğunu biliyorum yada Anaper’e çok zor değil sadece 15 dk’nızı alır atanmak bizim elimizde diye düşünüyorum bilmer link buyrun önce aşağıdaki linki sonra İstek’i tıklayarak yazın :

  http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx/pgMain.aspx

 4. ccc diyorki:

  ÇSGB Faruk Çelik’ in 13 Temmuz 2012 de yapmış olduğu açıklamada 2012 senesi içerisinde 2000 İş ve Meslek Danışmanı daha alınacağının haberi yayımlanmış ve biz memur adayları da bu açıklamaya göre hareket edip İş ve Meslek Danışmanlığı sertifikalarını almış bulunmaktayız. Biz göreve hazırız ve Faruk Çelik in sözünün gerçekleştirilmesini bekliyoruz.
  Bilginize arz ederiz…
  İş ve Meslek Danışmanı adayları…

 5. oguzerdal32 diyorki:

  ert, ozzo ve ccc arkadaşıma çok teşekkür ediyorum sesimizi duyuralım. diğer danışmanlar uyumayalım lütfen bilmer mail atalım kesinlikle dikkate alınıyor benden söylemesi ben görevimi yaptığıma inanıyorum. 2 kere mail attım ve yine atacağım. sadece 15 dklık bir mail yazacaksınız zor değil gerçekten desteklerinizi bekliyoruz mail atanlar buraya yazarsa çok sevinirim birlik olalım arkadaşlar ki atanalım inş’Allah

 6. ert diyorki:

  merhaba arkadaşlar ben bimere msj attım. biraz acıtasyonda yaptık:) bakalım umarım işe yarar.. bazı arkadaşlar facede örgütlenmeye çalışıyorlar ama ordaki birlikteliğe ben inamıyorum… tanıdık arkadaşalr var bizim gibi belgeyi almaya hak kazanan onlarada söyledim onlarda bimere mail atacakalr. bu arada bazı arkadaşlarımız kpss p3 ten 70 in altında almışlar hanı sizden ricam mail atarken bu durumuda belirtseniz başvuru şartındaki 70 baraj puanının 60 olarak belirtilmesi daha iyi olamzmı?? zten ataması olan yüksek puandan aşagıya dogru gidiyor en azından başvuru yerine gelsin şimdiden tşkler iyi akşamalr bol şanslar…

 7. oguzerdal32 diyorki:

  merhaba ert arkadaşım iyi akşamlar mail için teşekkür ettim, inş’Allah ben işe yarayacağını düşünüyorum.Elbette tabiki belirtirim bir dahaki mailimde=)) Ben bilmeri bıktırıcam o derece inatlaştım gerçekten çünkü bize 2000 diye söz verip sonra 1200 kişi almak bu kadar insana boşu boşuna umut vermek demek ve kul hakkı yemek bence ben bu belgeyi ne zorluklarla aldım hem maddi hem manevi anlamda .. Burdan diğer arkadaşlara sesleniyorum danışmanlar hem kendiniz hem de tanıdığınız danışman arkadaşlarınızdan rica edin mail atsınlar sadece bir mail, ama unutmayın ki o mail sizin hayatınızı değiştirebilir . . . ert kardeş ben hotmaildende cumhurbaşkanlığına mail attım hotmailinize girdikten sonra yeniyi ardından kime bölümüne bunu yazıp gönderin lütfen danışmanlar boş durmayalım :

  cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

 8. emin diyorki:

  MERHABA ARKADAŞLAR İŞTE BU BİRLİK OLALIM ORGANİZE OLALIM MAİL ATALIM BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR BEN SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM SERTİFİKA KOLAY ALINMIYOR SERTİFİKALI OLAN TÜM ARKADAŞLAR ATNSIN DİYE MAİL ATTIM İSTEKDE BULUNDUM BİMERDEN 5 DK.ALMAZ MAİL ATIN KAYITSIZ KALAMAZLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYELİM SAYGILAR..

 9. Anonim diyorki:

  bizlere 2000 kişilik söz verildi…sakarya üniversitesi bile bakanın söylemiş olduğu 2000 atama sözünü kullandı…bimere yazarken bunuda belirtelim…

 10. Anonim diyorki:

  Sayın başbakanımız ve sayın bakanımızın da bildiği üzere iş ve meslek danışmanlığı alım sürecinde maddi ve manevi olarak yıprandık ve sertifikalarımızı aldık.Bizler işsiz üniversite mezunları olarak,bu görevi layıkıyla yapacağımıza yüreğimizle inanıyoruz.Bizlere denilen 2000 kişilik alım duyumlarımıza göre 817 kişi atanmasıyla 1300 civarında olacakmış.Bu durum bizleri gerçekten çok üzdü..Lütfen başbakanım bizleri mağdur etmeyeceğini bildiğimiz üzere sertifika sahiplerinin atanmasına vesile ol,bizler senin bu gençlere el uzatacağını yürekten inanıyoruz.
  Saygılarımla.

 11. oguzerdal32 diyorki:

  Merhaba emin arkadaşım öncelikle mail ve desteğin için çok teşekkürler.. İnş’Allah tüm sertifikalı arkadaşlar atansın isterim gerçekten; ama bu bizim elimizde diye düşünmekteyim, insan isterse olur her şey. Arkadaşlar bu gibi şeyleri lütfen küçümsemeyelim. İlk gördüğümde bana da küçük gibi gelmişti umursamazlar diye tahmin ettim. Aile danışmanlığı için ilk defa mail attıktan yaklaşık bir ay sonra bakanlıktan mektup geldi şaşırdım kaldım inanın=) bir düşünün 1000 tlye yakın masraf yap 700 sayfalık kitabı çalış artı sunumlar burdan kalk sakaryaya git gel uygulama sınavıyla beraber 5-6 gün kal orda bir ton zahmete gir sen ama 15 dklık maile vaktimiz yok derseniz gerçekten üzülürüm buna, kaybedeceğimiz bir şey yok ki aksine kazanacağız diye düşünmekteyim birlik olursak şayet.. Saygıdeğer danışman kardeşlerim gerçekten küçük şeylerle büyük işler başarabileceğimize inanıyorum…

 12. denize diyorki:

  ee kaç puana düşer acaba

 13. emin diyorki:

  Sende sağol özgürerdal bu hepimizin emeği boş durmayalım.Bugün yine yolladım mail hem bimere hemde Ç.S.Güvenlik bakanlığına işkur alımlarında kpss baraj puanının 60 çekilmesi ve tüm sertifikalı arkadaşların atanması için kayıtsız oturmaktan iyidir herkesi mail atmaya davet ediyorum arkadaşlar inanmak başarmaktır.( Zaman Daralıyor Harekete geçin tüm arkadaşlar) günde 5 dk. atanmak için ricada bulunun.Saygılar kolay gelsin.

 14. ERT diyorki:

  arkadaşalr merhaba herkese burdan birlikte hareket etmeye calışıyoruz birbimizi motive ertmeye calışıyoruz. faceden de arkadşalr calışma başlatmış ordanda takip edelim gelişmeleri. evet hem bimer hem c.başkanlığı hemde calışma bakanına mail atalım bizde bunu tekrarladık sizlerde takrarlayın. birazm ugraş verirsek biraz çabalarsak bu iş olacak bence.. unutmayın arkadaşlar başvuru şartındaki kpss p3 puanının 70 degilde 60 olması içindebir dipnot düşersenız seviniriz. zaten malum puanalr yüksekten aşagıya doğru olacagı için bir deişiklikl olmaz yüksek puanlı arkadaşlar için. tekradan teşekler. bol şasn herkese

 15. emin diyorki:

  ERT arkadaşım merhaba attığım hergünkü maillerde hem 60 puan barajını hemde tüm sertifika sahiplerinin atanması için ricada bulunuyorum sadece face sayfam yok ve son güne kadar buduruma devam edeceğim herkes gibi .inşallah hepimizin yüzü güler saygılar iyi çalışmalar.. Maillere devam.

 16. buda diyorki:

  arkadaşlar başbakanlığın sitesinden istek sekmesinden durumunuzu bildirin derim her şey geç olmadan.ben de gönderdim.verdiğimiz sınav basit değildi.verilen sözler de basit olmamalı.

 17. memo diyorki:

  arkadaşlar puan aralığı nasıl olur sizce. bilginiz tahmininniz

 18. memo diyorki:

  arkadaşlar belge son alımlarda kaç kişi almış duyum alan var mı

 19. meriç özkan diyorki:

  acaba puan kaçta kalır? yokmu tahmin?

 20. emin diyorki:

  İMD SINAVI BİLDİĞİNİZ UZMANLIK SINAVI KOLAY SINAV DEĞİL HERKES BİMERE MAİL ATSIN İSTEK LİNKİNDE SAYGILAR.

 21. minnase diyorki:

  anaperden 248 kişi geçmiş diye bir duyum aldım bilginize…

 22. erdem diyorki:

  arkadaşlar sausem bu sertifikaları ne zaman yollamak için sitesinden link verecek arıyorum telefon hep meşgul bilen varmı acaba ?

 23. Anonim diyorki:

  saüsemden 1 soruyla kaldım. yeniden sınav ne zaman yapar, bilgisi olan var mı? yoksa o kadar masraf emek boşa gidecek

 24. Anonim diyorki:

  ben bugün aradım itaraz işlemlerinin onay süreci bittikten sonra belge işlemleri başlayacakmış

 25. emin diyorki:

  Arkadaşlar maillere ara vermeyelim inşallah sonu iyi olacak sertifikayı almış tüm arkadaşlarım ve kpss puanının 60 a çekilmesi için mail atıyorum çünkü şuanda sertifikayı alan çoğu arkadaş kendi imkanlarıyla evinin rızkından keserek işkurdan eğitim imkanı olamadan ve ücret almadan hakkıyla almıştır sertifikayı kolay değil.Lütfen maillere devam edin 5 kişi fazladan atansa fenamı olur.Tüm sertifikalılar olarak kararlılığımızı birlik içinde hep beraber gösterelim !!! Saygılar.

 26. memo diyorki:

  arkadaşlar bu bakanlık neden ilan vermiyor vaz mı geçtiler acaba ya o kadar emek masraf yine mi kandırdilar bizi

 27. se020809 diyorki:

  arkadaşım ben bugün saüsemi aradım sertifikalar bayramdan sonra verilecekmiş

 28. cosec diyorki:

  Arkadaşlar A2 den tek soruyla kaldım malesef yeni sınav haberi var mı?

 29. memo diyorki:

  ya acaba alım ne zaman olur bilgisi olan..duyum alan yada bir tahmin

 30. memo diyorki:

  anaper sertifikayı ne zaman gönderir bilen var mı arkadaşlar

 31. efegokhan diyorki:

  arkadaşlar ben sınav sonucuna itiraz işlemleri bittikten 1.5-2 ay sonra sertifikayı alabildim öle kısa sürede verilmiyor sertifikalar yani sizin sertifikalar aralık ayının başlarını bulur. ve atamada tercih yapabilmeniz için sertifika numaranızı istiyorlar

 32. fatma diyorki:

  arkadaşlar oluşturduğunuz birlik için teşekkürler.buradan aldığım bilgilerle hareket edip başbakaba,bakanımıza ,cumhurbaşkanını mektup gönderdim.bimerede istek formundan mesaj yazdım.lütfen bu birlikteliği yayarak devam ettirelim.

 33. Berra diyorki:

  Fatma hanım, İMD adayı olarak bu birliktelikte yanımızda olmanızdan büyük mutluluk duydum. Hep birlikte hareket etmemiz gerek, çok doğru. Ama iş işten geçmeden.. Eyvah demeden.. Herkes sesini bi şekilde duyurmalı.. Mademki bunca yıldır okumuş ama iş bulamamış eğitimli insanlarız, şimdi mücadelemizi haklı bir şekilde duyurmalıyız. Bu alımlarda, KPSS Puan barajı aranmadan, en yüksek puandan sıralama yapılarak, herkese şans verilmesini, gönderdiğimiz tüm maillerde yer verelim.
  İlk İMD kursuna başvuru şartında 70 puan şartı vardı, dolayısıyla atamalarda da yine bu şart yer aldı. Ama ondan sonraki kurs başvurularında öyle bi puan şartı aranmadı, lisans mezunu, herkes başvurabilir, sınavı geçen belgeyi alabilir dendi. Öyleyse şimdiki alımlarda da puan şartı aranmadan, KPSS puan sıralamasına göre alım olmalı. Doğru olan budur arkadaşlar. Herkes bi umut bu yola başvurdu, umutlarımız gerçek olsun inşallah.

 34. Anonim diyorki:

  arkadaşlar merhaba.ben aralık ayında askere gidecem eğer askerdeyken atamalar gerçekleşirse hakkımı kaybeder miyim yoksa hakkım saklı mı kalır??bir bilgisi olan var mı yada aynı durumda olan arkadaşlar var mı?ve arkadaşlar bende aldığım duyuma göre toplam 1500-1600 civarında belgeli iş ve meslek danışmanı varmış(duyum sadece)

 35. buda diyorki:

  ben de başbakanlığa ve c.başk. mail attım ancak cevap veren yok okulu aradım itiraz sonuçlarından sonra haber verecez dediler.yaaaa sabır diyip bekliyoruz.daha elden ne gelir bilmem ama bu 3-5 kişiyle sonuçlanmaz.herkes elini taşın altına koysun arkadaşlar.

 36. buda diyorki:

  bu sitenin sahipleri ne yapıyor.onlar da sessizliğe büründü.

 37. emin diyorki:

  Merhaba ArkadaşlarŞimdiye kadar gördüğüm sertifika sahibi arkadaşların inancının tam olması.İnanmalıyız zaten inancımızla azimimizle inşallah bu iş gerçekleşecek.Berra arkadaşım Kpss konusunda haklı ben Aylardır Başbakanlığa,Cumhurbaşkanlığına,Ç.ve S.Güvenlik Bakanımıza mektup kargo ile ve maillerle iletişim kurmaya çalışıyorum.Bulunduğum ildeki milletvekilleri ile birebir talebimizi ilettim. ve tüm bunlara devam edeceğim İnşallah yüzümüz gülecek kayıtsız kalamazlar.Sizden ricam sakın pes etmeyin. Devam edin maillere Sonu hayırlı olacak bu işin. Saygılar…

 38. serap tepe diyorki:

  mrb arkadaşlar ben sertifika için başvurmak istiyorum ama en yakın ne zaman acilir bi sonraki sınav ve kurs bilgi verebilir misiniz…

 39. angora diyorki:

  Arkadaş lar şimdi baktım işkur sitesinden. 85.008 puanıyla atanan (YELİZ ÖZTORUN-MERSİN) 259.sırada atanmış.nisan ayındaki sausem sınavından sonra alım yapılsa ki daha erken yapılacağını zannetmem. bu sınavda yine aşşağı yukarı 85 puan üstü alan rahat 230 civarı çıkar.yani demem oki arkadaşlar görünen köy kılavuz istemez.şimdi sertifikamı alır 2014 te de kpss den alırım bir 85 diyorsanız tabi bakan celik alım yapması lazım alın aksi takdirde bosuna 400 tl + yol masrafı + 718 sayfalık kitap+3 branşta sınav emeğe yazık derim.ama yine de kısmet diyorsanız şimdiden kolay gelsin…ha bu arada benim puanım 86.214 ama karasızım…nisandan sonra alım olursa ihtimaller düşük.

 40. yamelos diyorki:

  Mrb imd için barajı 70 in altına düşürme umudu var mi yardimci olursaniz çok sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>