İşkur Atayacak İş ve Meslek Danışmanı Bulamadı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

İş kurumu son zamanlardaki yoğun iş ve meslek danışmanı alımına bir yenisini daha ekleyip 230 kişi olarak açılan alımın sonuçlarını açıkladı.

Sonuç itibariyle kadroların tamamı doldurulamadı.Nihayetinde elinde belgesi olan 209 kişiye atama yapıldı.

Ama bu 209 kişilik atamanın bir kısmı resen yapıldı.Resen ne demek oluyor burada.Kişinin kendi tercihi olmadan işkur tarafından tek taraflı olarak ataması yapılması anlamına geliyor.

Atamadaki min. puan 42,7 . Bu şekilde sonuçlanan bir atama, belgesi olmayıp 90 puanlarda senelerce atama bekleyenleri büyük bir üzüntüye itmiş bulunmakta.

Hakeza belgesi olan 10 puanlı bir danışman adayı olması durumunda rehber öğretmenlere ait olan en düşük puanla atanma rekorunu iş ve meslek danışmanları kırmış olacaktı ki bu nasip olmadı.

Atananlar listesi ve puanları için aşağıdaki linki tıklayınız
230IMDYerlestirmeSonucu

 

 

Incoming search terms:

 • işkur atamayı iptal et (2)
 • işkur atama (1)
 • işkur danışman atanmadı (1)
 • işkur danışmanı atanmadı (1)
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

İşkur Atayacak İş ve Meslek Danışmanı Bulamadı için 35 cevap

 1. selma diyorki:

  bir ay bekleyemediler ne acelesi varsa…

 2. Anonim diyorki:

  1 ay sonra olsaydı da biz de mutlu olsaydık

 3. meleknur diyorki:

  bir türlü sonuçları göremedim

 4. meleknur diyorki:

  ilginiz için çok teşekkürler ama hala göremiyorum.

 5. GİZEM diyorki:

  bu serttifikayı almak için eğitime katılma gibi bi şart varmı?sadece sınava gıtmemiz yeterli mi? şimdiden teşekkürler.

  • zeroist diyorki:

   bir defaya mahsus eğitim şart idi.Ama şu an eğitim zorunluluğu yok.Doğrudan sınavda başarılı olup sertifikayı alabilirsiniz.

 6. imd100 diyorki:

  sausem sunum konularını ne zaman açıklayacak bilginiz var mı acaba? bir de sunumları biz mi hazırlayacağız yoksa hazır olarak okumamız mı isteniyor? Teşekkürler şimdiden

  • tuna diyorki:

   Sunumlar hazır ancak sunumda sadece başlıklar olacak içini ezberden sen dolduracaksın yani sınav sırasında uygulama sınavı slayttan okuma sınavı olarak algılanmasın.

 7. moonsun85 diyorki:

  evet ya şimdi biz sertifika alırız boşa çıkar kesin sanş olsa zaten..

 8. tuna diyorki:

  Burada büyük bir planlama hatası var yoksa puan bu kadar düşmezdi ancak 30 puanla öğretmen atanan bir ülkede 42 puanla imd atandı diye kimsenin laf söylemeye hakkı yok çarpık olan kişilerin aldığı puanlar değil sistemdir, ayrıca hayatta herşey garanti olsun ve ayağıma gelsin diye bekleyenler imd olmak size göre bişey değil hayat bazen risk almaktır 42 puanla sertifika almaya karar veren arkadaşı cesaretinden dolayı kutlarım.

 9. zeynep1626 diyorki:

  arkadaşlar sizce nisandaki sınavdan sonra tekrar alım olur mu?

 10. pearl diyorki:

  arkadaşlar ben bugün çalışmaya başlıycam henüz hiç çalışmadım ve nerden başlanır nasıl çalışılır bu kısa sürede bilmiyorum,hem özelde çalışıyorum hem kızım var küçük ,bir yol haritasına ihtiyacım var nasıl nerden başlasam ?? ezberlenecek mi okunsa yeter mi off offff sunumlar da ayrı konu kpss puanım 87 gıda mühendisiyim ama atanamıyorum:((

 11. be.ser diyorki:

  Anlayarak okumak,çalışmak lazım pearl. Herkesin anlama ve algılama yetisi farklıdır. Şahsen ben bir yıldır kpssye hazırlıktan sonra hiç ders çalışmadım,çalışma aşamasında zorlandım. Ama eğer eğitim bilimleri bilginiz varsa, özelde çalışıyormuşsunuz ; iş kanunu hakkında (sigorta bilgileri,çalışma koşulları vs) iş bilgileri hakkında da oldukça geniş bilgiye sahpsinizdir diye düşünüyorum, çok zorlanmazsınız. bu sayfada hüseyin salurun konu özeti var onu indirin,okuyun.denemeler testler var.çözün. inşallah başarırsınız. Ben de evliyim,çocuk yok, avantajlıyım o yönden 🙂 Allah hepimizin yarımdıcısı olsun… İnşallah hayırlısıyla İMD oluruuuzzz! 🙂

  • pearl diyorki:

   be.ser çok teşekkür ederim bugün başlıycam hazırlanmaya umarım yetiştirebilirim.sizlere de kolay gelsin, allah yardımcınız olsun..

 12. mersin diyorki:

  arkadaşlar benim merak ettiğim vede hiçbir yerde sonucuna ulaşamadım başvuru sayısı? şu an başvuru sayısının kaç olduğu hakkında bilgisi olan varmı

 13. mathcum diyorki:

  arkadaşlar o bilgiyi göremezsiniz
  ben su an çalışıyorum kurumda 42 puana düşme kötü karşılandı imd ye bakışı kötü etkiledi
  aman deyim gelince yan gel yat olmasın işimize önem verelim

 14. meleknur diyorki:

  ben bugün sakaryayı aradım en son yapılan sınava 3000 kişi başvurmuş 600 ü belgeyi almaya hak kazanmış eskişehirden de 500 kişi sertifikayı almış demektir(eskişehirden emin degilim) 2400 sakarya+2400 de eskişehirden kalanların tekrar girdigini düşünürsek… birde bu sınava bir okadar müraacaat olursa gelin gerisini siz düşünün

 15. meleknur diyorki:

  bugün imd li tanıdıklarla konuştum sınavda sunum içeriklerinin değişe bilecegi söyleniyor bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi?

 16. meleknur diyorki:

  işkur 713 kişilik ilana çıktı ve bu insanlarıda sözleşmeli olarak alıyor .f.çelik haziran gibi tüm personeli kadraya gecirmeyi planladıklarını söyledi(öncelik belediyeler tabi.nede olsa belediye seçimleri var)…benim sormak istediğim biz bu başvuruda bulunsak kpss2012 puanlarını sözleşmeli olarak kullanmış oluyoruz haziranda kadroya gecsek bile imd alımı için tekrar başvuru yapmak istedigimizde bu mümkün olur mu?çünkü kpss puanını aynı düzeyde kadro için ikinci kez kulanamıyoruz

 17. mersin diyorki:

  meleknur bu sayıya nasıl ulaştın sakarya tel açmıyordu en son aradığımda eskişehirde sayıyı veremeyiz dediler.

 18. moonsun85 diyorki:

  su an herkes bu sertifikaya akın edecek ve üniversite paraya para demeyecek.sonrada 500 kişiye sertifika verip yollayacak. o kadar caba emek masraf yine sömürülecez ve sonuc yine işsizlik …..

 19. meleknur diyorki:

  ben sakaryayı uygulama sınavı hakkında bilgi almak için aradım.konuşurken başvuru sayısı laf arasında gecti 3000 kişi baş vurdu,bunun 600 sertifika almaya hak kazandı dendi.ne kadarı uygulama ne kadarı teorik sınavdan kaldı deyince bir oran veremeyiz dediler.

 20. elif diyorki:

  iş ve meslek danışmanlarına ve şu an ilanı çıkan sözleşmeli işkur büro görevlisi alımının eş durumu tayin hakkı var mı gerçi haziranda kadro verilecek deniyor ama belli olmaz

 21. moonsun85 diyorki:

  sınavdan kalan arkadaşlar neden kaldıklarını paylaşabilir mi ? mülakatta mı sorun oldu

 22. mus_ege@hotmail.com diyorki:

  Bir hadi bir buçuk ay beklenemedi mi benim gibi bir sürü aday kpss puanları yüksek olduğu halde sertifikayı bir ya da birkaç dersten dolayı alamadı barajın kaldırılması bizleri mağdur etti. Bir sürü yüksek puanlı sertifika alıp duvara asarız artık, umudum kalmadı çok üzgünüm..

 23. erdem diyorki:

  bende eylül ayında A1 kısmından bir soruyla kaldım bir bucu ay cok sıkı calışatım bu sınava sıfırdan hazırlananlar için tavsiyem sıkı calışsınlar ama ben tekrar para verekcek olsaydım bu sınava girmezdim cünkü bu meslek cıktığında 4000 kadro hedefi vardı ve o hedef tamamlandı bundan sonra yeni kadro acılması zor, kaldıki kpss puanlarının da gecerliliği kalmayacak seneye tekrar sınava girmek durumunda kalacaksınız. ancak bosalan kadrolara atama yaparlar diye düşünüyorum. bizm ülkemizde neyin planlaması doğru olduda bu olsun nerede adalet varki burada olsun herkese kolay gelsin.

 24. kemal diyorki:

  erdem bende eylülde a1 den kaldım bana mail yolla sınava gireceksen konuşalım kemalkendir@hotmail.com

 25. ferit diyorki:

  arkadaşlar alımlar tam olarak ne zaman olacak bilgisi olan var mı

 26. Geri izleme:S. Ümit Çetinkaya yazdı.. İŞ(SİZ) MESLEK DANIŞMANLARI » Karabük Meydan Haber – Öğreneceğiniz Çok Şey Var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir