Rehberiniz-İş yerinde sıkılmak daha yaratıcı yapıyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İş yerinde sıkılmak daha yaratıcı yapıyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş yerinde sıkılmak daha yaratıcı yapıyor

Lancashire Üniversitesi’nden Dr. Sandi Mann ve Rebekah Cadman, iki araştırma yaptı.

İlk araştırmada bilim adamları, 40 kişiye 15 dakika boyunca telefon rehberindeki numaraları başka bir yere yazmak gibi sıkıcı bir iş verdi.

Daha sonra telefon rehberini yazanlardan bir çift karton bardakla farklı kullanım şekilleri bulmaları istendi.

Önce telefon rehberini yazan katılımcıların, sadece karton bardakla farklı kullanım şekilleri bulmaları istenenlerden daha yaratıcı olduğu görüldü.

İkinci araştırmada bilim adamları, 30 kişiden telefon rehberini yazmasını, diğer gruptaki 30 kişiden ise rehberi okumasını istedi.

Sadece rehberi okuyanların diğerlerinden daha yaratıcı olduğu belirlendi.

Bilim adamları, okumak, toplantıya katılmak gibi daha pasif etkinliklerin kişileri daha yaratıcı hale getirebileceği sonucuna vardı.

Dr. Mann, iş yerinde sıkılmanın engellenemeyecek bir şey gibi düşünüldüğünü ancak bundan yaratıcılığı artırmak için yararlanılabileceğini vurguladı.

Araştırma, Chester kentinde düzenlenen bir konferansta sunuldu.

KAYNAK: Milliyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>