Rehberiniz-İş yerinde kavgaya neden olan 5 şey!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İş yerinde kavgaya neden olan 5 şey!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş yerinde kavgaya neden olan 5 şey!

Ofiste kavgaya neden olan 5 şey!

Ofisteki kavgaların fitilini ateşleyecek şeyler nelerdir? İşte dikkat etmeniz gereken noktalar!

Klima

Herkesin vücut ısısı ve soğuğa karşı tepkisi farklıdır. Özellikle açık ofislerde ortamın ısısını herkesin isteğine göre ayarlamak pek mümkün değildir. Bu nedenle klima, kavgaların en büyük sebebi olabilir.

Çay makinesi

Ortak kullanılan çay makinesine bir poşet mi atsam iki poşet mi? Komik gelebilir ama çay makinesine kaç poşet çay atılacağı da kavga sebeplerinden biri…

Ofisteki çocuk çığlıkları

Ofise çocuk getirmek zaman zaman sabırları zorlayabilir. Bir iki dakika sonra şımarıklık kotasını dolduran çocuk bir de müdür çocuğuysa ünlemli cümleler yerini rica sözcüklerine bırakmak zorunda kalabilir.

Ayakta telefonla konuşmak

Telefon çaldığı anda ayağa fırlayanlardan mısınız? Bağıra bağıra konuşmak sizin doğanızda mı var? İş yerinde ne kadar büyük sorunlara sebep olduğunuzun farkında mısınız? Volta atar gibi gezerek telefonla konuşmak kavga sebebi olabileceği gibi iş verimini de düşürür.

Topuklu ayakkabı eziyeti

Ofise giderken topuklu ayakkabı giymek kadınların en büyük keyiflerinden biridir. Ancak sürekli ayakta dolaşmanızı gerektirecek bir işiniz varsa, topuklarınız mahkeme tokmağı gibi ses çıkarıyorsa durun ve düşünün. Performans beklediğiniz arkadaşlarınızı veya çalışanlarınızı nasıl etkilediğinizin farkında mısınız? Ofiste çalışan bayanların yanlarında babet gibi ayakkabılar bulundurmaları kavgaya mahal vermemek için önemlidir.

Bir diğer sorun yaratan konu ise dosya dolaplarına konan ayakkabılardır. Doğası gereği koku yaratan ayakkabılar ortak kullanım alanlarına konulmamalıdır.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir