İş ve Meslek Danışmanlığını Kazanan Kursiyer Oranı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

İş ve Meslek Danışmanlığını Kazanan Kursiyer Oranı
İş ve Meslek Danışmanlığını Kazanan Kursiyer Oranı
İş ve Meslek Danışmanlığını Kazanan Kursiyer Oranı
İş ve Meslek Danışmanlığını Kazanan Kursiyer Oranı
İş ve Meslek Danışmanlığını Kazanan Kursiyer Oranı

BAŞVURAN SAYISI

BELGE ALMAYA HAK KAZANAN ADAY SAYISI

İŞKUR KURSİYERİ

3247

2842

DİĞER ADAYLAR

119

48

TOPLAM

3366

2890

İŞKUR’un sunduğu hizmetlerin etkinleştirilmesi amacıyla 2011 ve 2012 yıllarında kademeli olarak 4000 İş ve Meslek Danışmanı alınmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda Resmi Gazetede yayımlanan Standart çerçevesinde 360 saatlik eğitim programı hazırlanmış ve 16 ilde, başvuru yapan yaklaşık 18 bin 500 kişi arasından KPSS Puanına göre ilk 3 bin 500 kişinin eğitime katılması sağlanmış olup, 3447 kişi eğitimi tamamlamıştır.

İŞKUR tarafından işe alınacak İş ve Meslek Danışmalarında; 23.08.2011 tarihinde yayımlanan ilan neticesinde Kurumca düzenlenen İş ve Meslek Danışmanlığı eğitimini tamamlamak, en az lisans düzeyinde mezun olmak, İş ve Meslek Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak ve İŞKUR tarafından yapılacak işe alım ilanına başvuru şartları aranmakta olup, bu şartları taşıyanlar arasından 10-11 Temmuz 2010 KPSS B grubu P3 puanı esas alınarak atama yapılacaktır.

İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde sınav ve belgelendirme yapmak üzere TÜRKAK tarafından akredite edilen ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen Sakarya Üniversitesi İş ve Meslek Danışmanlığı Sınavını  15-19/02/2012 tarihleri arasında gerçekleştirmiştir. Sınav süreci İş Kur Genel Müdürlüğünden bağımsız bir şekilde işlemiştir. Yapılan sınav sonucunda başarılı olan adaylara Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Yeterlilik Belgesi Düzenlenecektir. İş Kur Genel Müdürlüğü tarafından iş ve meslek danışmanlığı kurslarını tamamlayan ve yeterlilik belgesine sahip olan adaylar arasından KPSS Puan üstünlüğüne dayalı olarak atama yapılacaktır.

Yukarıdaki tablodan anlaşılacağı gibi İş Kur Kursiyerlerinden belge almaya hak kazanan toplam 2842 kişi arasından KPSS Puan üstünlüğüne göre 2000 is ve meslek danışmanının ataması yapılacaktır. Sınav sonuçları 20/02/2012 tarihinde Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin internet sitesinde yayınlanmış olup itiraz süreci başlamıştır. İtiraz süreci 24/02/2012 tarihinde bitecek olup 26/02/2012 Pazartesi günü atama duyurusu yapılacaktır. Atama süreci duyuru tarihiyle başlayıp 15 gün içerisinde tamamlanacaktır. Alınması planlanan 2000 iş ve meslek danışmanı için maliyeden vize alındığı takdirde  Ağustos 2012 de sınav süreci planlanacaktır.

Incoming search terms:

 • sakarya üniversitesi iş ve meslek danışmanlığı (512)
 • iş ve meslek danışmanı mesleki yeterlilik belgesi nereden alınır (169)
 • iş ve meslek danışmanı sertifikası nasıl alınır (149)
 • iş ve meslek danışmanlığı maaşı 2012 (125)
 • iş meslek danışmanlığı sertifikası nasıl alınır (92)
 • iş ve meslek danışmanı mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak (87)
 • iş meslek danışmanlığı sertifikası (86)
 • iş ve meslek danışmanı mesleki yeterlilik belgesi nerden alınır (65)
 • iş ve meslek danışmanlığı yeterlilik belgesi nasıl alınır (37)
 • meslek danışmanlığı sertifikası nasıl alınır (35)
Etiketlenmiş , .Yer işareti koy permalink.

7 Responses to İş ve Meslek Danışmanlığını Kazanan Kursiyer Oranı

 1. karnec diyorki:

  İş ve Meslek Danışmanlığı Tercih Robotu Hazırlanmıştır…

  Tercih başvurulanızı yapabilirsiniz…

  http://yaziliplan.net/tercih/

 2. navy diyorki:

  istanbul ve izmirin kaçla kapatacağı hakkında fikri olan var mı?

 3. zeroist diyorki:

  İstanbul hakkında kurumdan bilgi sızdırıldığı iddia ediliyor.İddiaya göre istanbul 83,3 ile kapatmış.açıklandığında görücez artık

 4. esra diyorki:

  imd brüt maaşları 2.250 gibi bişey ama net maaşı normal memur maaşıyla çok fark etmiyor sanırım?hal böyleyken 90 küsür almış adaylar neden dhmi vb maaş imkanı çok daha iyi olan kurumları tercih etmek yerine birde belge sıkıntısı içine giriyorlar anlamış değilim.sizce eğitim kursu artık olmayacağına göre 2012 imd alımlarında puanlar kaça düşebilir?eğer 1200 imd adayı 2012 kpss sınavından sonraya bırakılırsa ben şahsen 1200 belgeli kişinin puanlarının havada uçuşacağını zannetmiyorum.belkide 1200 belgeli kişi bile olmayacaktır..

 5. esra diyorki:

  zeroist maaş konusunda bilgilendirir misin lütfen.ben bi kaynakta brüt 2.253 okuduğuma eminim ama yeni atanan bazı arkadaşlar bunun net maaşları olduğunu söylüyor?

  • zeroist diyorki:

   maaş konusundaki spekülasyon bitti.İlk maaşlar alındı.Maaş NET ELE GEÇEN 2253(bekar).Evli ve çocuklu birisinin maaşı 2500 kadar çıkıyor.

 6. esra diyorki:

  teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>