Rehberiniz-İş teklifi nasıl değerlendirilir?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İş teklifi nasıl değerlendirilir?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş teklifi nasıl değerlendirilir?

İş teklifi nasıl değerlendirilir?

Başvurular yaptın, mülakatlara çağrıldın, kısacası işe başlamak için ya da yeni bir iş bulmak için vakit harcadın. Şimdi bir iş teklifiyle karşı karşıyasın. Peki bunu nasıl doğru değerlendireceksin?

İş başvurularıyla geçirilen onca zamanın ardından bir iş teklifi almak bütün adayların öncelikli isteğidir. Her ne kadar ülkemizde iş arayanların önceliği bir işe adım atabilmek gibi gözükse de bir iş teklifini en doğru şekilde değerlendirmenin yolları bulunuyor.

İş teklifinin artıları ve eksileri

Bir iş teklifini değerlendirmeden önce mutlaka işle ilgili olumlu ve olumsuz yanları netleştirmiş olmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için öncelikle maaş, sağlık sigortası ve ulaşım gibi kazançların sizin beklentilerinizle ne kadar uyuştuğuna bakın. Bu konuda önünüzde daha iyi fırsatlar olup olamayacağına karar verin. Burada unutulmaması gereken en önemli ayrıntılardan biri, işe girme telaşıyla razı olacağınız ve sizin için yeterli olmayan tekliflerin çok kısa bir sürede sizi mutsuz edeceğidir.

İş hayatına dair her şey ve iş ilanları için tıklayın!

Ancak bunların yanı sıra iş yerinin çalışma biçimi, arkadaşlıkları gibi sizi mutlu edecekler faktörler varsa bunları da değerlendirerek tercihlerinizi yapın. Çünkü bu konuda birçok adayın önceliğinin değişiklikler gösterdiği araştırmalarda da ortaya çıkıyor. Career Planning sitesinin yaptığı araştırmada, adaylara “İş yerinde memnuniyetinizi en çok ne arttırır?” sorulduğunda, verilen cevaplardaki üç başlık göze çarpıyor. Araştırma katılanların yüzde 20’si patronundan saygı görmenin memnuniyetini artırdığını söylerken, yüzde 17’si kazandığı parayı, yüzde 63’lük bir oran ise yaptığı işi sevmesinin önemli olduğunu dile getiriyor.

Bir teklifi değerlendirirken;

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Incoming search terms:

  • iş teklifi değerlendirme (1)
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir