Rehberiniz-İş programını takip edin!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İş programını takip edin!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş programını takip edin!

Yoğun sevgiliyle baş etme rehberi

Önemli bir iş adamı, başarılı bir mimar ya da tanınan bir doktor… Elbette bu unvanlardan birini olsun taşıyan partnere sahip olmak hiç de fena olmaz. Ancak eğer ilişkinizi ustaca yönetmeyi beceremezseniz bu yoğun tempo an gelip aranıza bir kara kedi gibi girebilir.

Çoğu zaman yoğun tempoda çalışan erkeklerin ilişkileri, sevgililerinin ettiği şu cümleyle bitiyor: “Sen beni işin kadar sevmiyorsun!” Oysa onlar bu cümleden tek kelimeyle nefret ediyor ve kız arkadaşlarının asla böyle bir kıyaslama içine girmemelerini istiyorlar. Peki, onlar ilişkide ne bekliyor? Biz bu soruyu hızlı iş temposu olan 35 erkeğe sorduk. Ayrıca onlardan, işlerinin her şeyin önünde olup olmadığını öğrenmek istedik. Hemen hepsi, sağlıklı ve sevgi dolu bir ilişkinin iş hayatından daha önemli olduğunu söylediler ama işlerinin getirdiği bazı gerekliliklerin de ertelenemez nitelikte olduğunu hatırlattılar. Onlara göre, partnerleri aşağıdaki bazı noktalara dikkat ederek ilişkilerinin sorunsuz şekilde yürümesini sağlayabilir.

İş programını takip etmeye çalışın

Konuştuğumuz erkeklerin çoğu, kız arkadaşlarının, onların iş programlarını kabaca da olsa takip etmesinin ilişkilerini kolaylaştıracağını söylüyor. Bir cerrah olan Fatih, kız arkadaşının, haftalık ameliyat listesini neredeyse kendisi kadar iyi bildiğini, sabah ve öğle saatleri arasında asla onu aramadığını ve ameliyatlardan bir önceki gecelerde de evde sinema seyretmek gibi kısa süren programlar yaptığını, bunun da ilişkilerini çok kolaylaştırdığını söylüyor.

Kısa, öz mesajlar atın ve sevgi dolu olun

İş hayatında uzun mesajlara, dolaylı sözlere, imalara ve alınganlıklara yer yoktur. Çoğu işadamı bunu özel hayatında da sürdürmek ister. Siz de bunu asla aklınızdan çıkarmayın. Onu özlediğinizde sıcacık bir “seni özlüyorum” ya da “seni düşünüyorum” mesajı gönderin ama hemen yanıt gelmezse sızlanmayın.

Sürprizler yapın

İş hayatında önemli kararlar almak zorunda olan erkeklerin daima katı ve romantizmden uzak olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konuştuğumuz erkekler de bu fikri onaylıyor ve ceplerinde bulacakları “yaramaz” aşk notlarının çok hoşlarına gideceğini söylüyorlar. Siz de sevgilinize onu düşündüğünüzü ve önemsediğinizi belli eden sürprizler yapın. Gün içinde sizden alacağı romantik mesaj onu mutlu edecek.

Esnek olun

Esnek olmak, bu erkeklerin sevgililerinden bekledikleri diğer bir özellik. Son dakika seyahatlerine hazırlıklı olun ve bunu asla sizi önemsemediğine dair bir işaret olarak görmeyin.

Yazar: Elif Nazlı Duran/

Kaynak: http://Cosmopolitan

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir