Rehberiniz-İş garantili kursa yoğun ilgi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İş garantili kursa yoğun ilgi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş garantili kursa yoğun ilgi

Şanlıurfa’da 220 kişinin alınacağı günlük 15 TL yevmiyeli ve istihdam garantili meslek edindirme kursuna, binin üzerinde başvuru yapıldı.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) hizmete açılacak seramik fabrikası, 4 aylık kurs süresi sonunda asgari ücret ve sigortayla çalıştıracağı personel bulabilmek için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğüne müracaat etti. Yapılan değerlendirmenin ardından, kuruma daha önceden başvuruda bulunanların tamamına davet mektubu gönderildi.

İl merkezi ve ilçelerden gelen adaylar, sabah saatlerinden itibaren Paşabağı Mahallesi’ndeki İŞKUR İl Müdürlüğü binası önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Havanın sıcak oluşu nedeniyle, mesainin başlamasıyla birlikte bir an önce içeri girmek isteyen ve zaman zaman yoğunluğa neden olan vatandaşlar, kurumun özel güvenlik personelince sıraya konuldu.

Davet mektubunda yazan sıraya göre tek tek içeri alınan adaylar, İŞKUR İl Müdürlüğü ve seramik fabrikasının yetkililerince mülakata alındı.

En az ilköğretim mezunu, 16-45 yaş arası adaylar arasında yapılacak değerlendirmenin ardından mülakatı geçenler, birkaç gün içinde fabrikada kursa başlayacak.

160 kadın işe alınacak

İŞKUR İl Müdür Vekili Mahmut Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mülakatı başarıyla geçen 160’ı kadın toplam 220 kişinin iş sahibi olacağını söyledi.

İşçilerin herhangi kaza durumuna karşı sigortalanacağını ve fabrikada 4 ay boyunca hem seramik yapımını öğreneceğini hem de günlük 15 TL yevmiye alacağını belirten Kaya, bu süre sonunda işe devam etmek isteyenlerin sigortalı çalıştırılacağını bildirdi.

İşçilere belirtilen sürenin sonunda asgari ücret ödeneceğini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:’’İstihdam garantili meslek edindirme kursuna beklenenin üzerinde başvuru yapıldı. Ancak mülakatı başarıyla geçen 220 kişi iş sahibi olabilecek. Umarım faaliyete yeni başlayacak fabrikalarla gençlerimizin işsizlik sorunu büyük ölçüde çözülür.’’ (Kaynak AA)

Kaynak: http://www.isteinsan.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>