Rehberiniz-İş e-postalarında bunları yapmayın!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İş e-postalarında bunları yapmayın!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş e-postalarında bunları yapmayın!

İngiltere’de yapılan araştırmada iş yerinde atılan e-postalarda dikkat edilmesi gereken önemli maddeler belirlendi.

İngiltere’de bulunan popüler bir ofis malzemeleri şirketi tarafından yapılan araştırmada iş arkadaşlarına atılan e-postalarla ilgili şaşırtıcı gerçekler ortaya çıktı.

Çalışmaya katılanların üçte ikisi yazım hataları barındıran e-postayı yazan kişiye karşı olumsuz duygular beslemeye başladıklarını söyledi.

Araştırmaya katılanların büyük bir çoğunluğu tatile çıkarken “Ofis dışındayım” mesajının mutlaka posta kutusuna eklenmesi gerektiğini söyledi.

Araştırmaya göre e-postalarda kullanılmaması gereken ifadeler şöyle sıralandı:-Araştırmaya katılanların %44’ü e-postalarında gülen yüz görmek istemediğini söyledi.

-Deneklerin %54’ü iş dolayısıyla tanıştıkları insanların kendilerine “Tatlım”, “Canım” gibi ifadelerle seslenmesini istemediğini belirtti.

-Çalışanların %17’si ise iş arkadaşlarının kendilerine hafta sonu ne yapacaklarını sormasından rahatsız olduğunu bildirdi.

Kaynak: http://www.blogsuzum.com,aut

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>