Rehberiniz-İş değişikliği aceleye gelmez!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İş değişikliği aceleye gelmez!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş değişikliği aceleye gelmez!

2-3 ay çalışıp bir işten ayrılmak doğru mu?

İşe gireli 2-3 ay oldu ve yeni bir iş teklifi aldınız. Bu kadar kısa sürede istifa edip başka şirkete geçmek doğru mu? Kariyeriniz nasıl etkilenir?

Kariyeriniz söz konusu olduğunda “Sizin için iyi olan uzun vadede şirket için de iyi olacaktır,” düşüncesine kulak vermek gerekir

Henüz yeni girdiğiniz şirkette mutsuz, tatminsiz ve motivasyonsuz iseniz şirketteki performansınızın yüksek olması beklenemez. Bu durum işlere yansır ve şirketin zararlı çıkmasına neden olur. Şirket zarar görürse siz de zarar görürsünüz. Bu nedenle yeni girmiş olsanız dahi yeni bir iş teklifi geldiğinde işten ayrılabilirsiniz. Ancak çok önemli bir nokta var ki o da açık sözlü olmak!

Müdürünüzle oturup açık açık konuşmadan önce bulunduğunuz iş ve yeni iş arasındaki eksileri-artıları sıralayın. Bu sayede kesin kararınızı verebilir ve ardından müdürün kapısını çalabilirsiniz.

Müdürünüzle açık açık konuşun. Bu işin beklediğiniz gibi olmadığını, performansınızın düşük olmasından çekindiğinizi, şirkete faydalı olamayacağınızı belirtin. Açık sözlü olduğunuz takdirde bu söyledikleriniz anlayışla karşılanacaktır.

Sektörün çok küçük olduğunu unutmayın. Söylediğiniz yalanlar yeni işinizde hayatı cehenneme çevirebilir. Ancak sık iş değiştirme alışkanlığını edinmeseniz de fena olmaz. Zira şirketler güvenebilecekleri elemanları tercih eder.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir