Rehberiniz-İş bulduran ücretsiz kurslar

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İş bulduran ücretsiz kurslar” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İş bulduran ücretsiz kurslar

Binlerce lira harcayıp alabileceğiniz eğitimler; MEB, İTO, İş-Kur, il özel idareleri, büyükşehir belediyeleri gibi kurum ve kuruluşların işbirliğiyle açılan meslek edindirme kurslarında ücretsiz veriliyor

ÜNİVERSİTEYİ kazanamadıysanız üzülmeyin. Hızla meslek sahibi olmanın en iyi yolu “meslek edindirme sertifika programları”ndan geçiyor. PARA dergisi ücretsiz meslek eğitimi veren kursları araştırdı. Mezuniyet sonrası verdikleri sertifikalar birçok şirket tarafından kabul gören bu kurslar hayatınıza yön vermek için iyi bir alternatif. Kısa zamanda iyi bir iş olanağının yanı sıra dolgun ücret vaat eden meslek edindirme kursları, iyi bir eğitim alamamış, anadili dışında dil bilmeyen, hayallerini de üniversite kapısına bırakmış binlerce genç için umut ışığı oluyor.

Pek çok gelişmiş ülkede, akademik sistemin yanı sıra geçerli bir mesleki eğitim sistemi mevcut. Çeşitli sektörlere ara eleman sağlayan bu mesleklerin birçoğu iş garantili. Meslek odaları ve firmalar eleman ihtiyaçlarını bu kurslardan sağlamayı tercih ediyor.

İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul Ticaret Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen ‘mesleki ve teknik eğitim kursları’ daha çok istihdama yönelik.

İşte bu kurslardan bazıları:

ÖZİMEK (Özel İdare Mesleki Eğitim Kursları) projesi: Bilgi toplumu ve çağdaş kentlilik bilincinin ve sosyal sorumluluk anlayışının bir gereği olarak insana yatırım yapılması amacıyla başlatılmış. İlkokul mezunu bireyleri çağın getirdiği değişime uygun bir anlayışla nitelikli ve donanımlı kılmak hedefleniyor. Bugüne kadar 20 binden fazla mezun verilmiş. Kurs süreleri en az 260 saat ve üstü olarak düzenleniyor.

İYMEK (İstihdama Yönelik Meslek Edindirme) projesi: Proje kapsamında verilen sıhhi tesisat, soğutma, CNC, bilgisayar destekli çizim, PVC doğrama, dökümcülük, elektrik tesisatı, kaynakçılık, makine teknisyenliği, mobilya döşemeciliği kursları birçok sektörün ara eleman ihtiyacını karşılayacak nitelikte.

İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi) kursları: 123 branşta eğitim veriyor. İSMEK’te sıhhi tesisattan İngilizceye, el sanatlarından müziğe genç yaşlı herkes için kurs seçenekleri bulunuyor.

Bugüne kadar eğitim alan kursiyer sayısı 810 bin.

BELTEK (Belediye Teknik Eğitim Kursu) projesi: Gazi Üniversitesi’nin işbirliğiyle sürdürülüyor. Üçer aylık dönemler halinde verilen kurslara, yoğun talep nedeniyle “bilgisayar işletmenliği”, “bilgisayar donanımı ve bakım onarımı” ile WEB sayfası tasarımı kursları, 2’şer aylık (hızlandırılmış) kurslar halinde veriliyor.

Kaynak: http://www.isteinsan.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>