Rehberiniz-İnternet’te “kişiye özel eğitim”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İnternet’te “kişiye özel eğitim”” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İnternet’te “kişiye özel eğitim”

Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen protokol imza töreninde, Türk Telekom olarak birkaç yıldır Milli Eğitim Bakanlığı vasıtasıyla eğitim sistemine maddi katkılarda bulunduklarını söyledi.

Bu katkıların çoğunun fiziksel yapılar için harcandığını, şimdi dijital hizmetlerin verilme aşamasına geçildiğini ifade eden Doany, buradaki asıl amacın, Türkiye’de teknolojiye erişebilen ve erişemeyen insanlar arasındaki uçurumu ortadan kaldırabilmek, milyonlara ulaşabilmek olduğunu kaydetti.

Bu uygulamayı kablolu ve kablosuz vericiler vasıtasıyla yapacaklarını anlatan Doany, her çocuğun aynı teknoloji hizmetine ulaşabileceğini vurguladı.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı (BUEV) Kurucu Başkanı Enver Yücel de Türk Telekom’un, SEBİT gibi eğitim teknolojileri alanında çok önemli bir eğitim kurumunu kendi bünyesine alarak, herkesin yakından takip ettiği Vitamin’i öğrencilerin hizmetine sunduğunu anımsattı.

BUEV olarak 2 yıldır sürdürdükleri ve vakıf bünyesindeki Yenilikçi Eğitim Araştırma Merkezi’nin ürettiği “Kişiye Özgü Öğretim Modeli”ni SEBİT’in üretimine entegre ettiklerini kaydeden Yücel, bu entegreyle Türkiye’deki her öğrencinin, nerede olursa olsun, Türk Telekom’un eriştiği her noktada bu hizmeti kaliteli bir şekilde almalarını sağlayan bir anlaşmayı imzaladıklarını belirtti.

Bunun, Türkiye’nin eğitim alanında sıçrama yapması anlamına geldiğini dile getiren Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gelişmiş ülkelerde teknolojiyle ulaşılamayan nokta kalmamış, işte şimdi biz SEBİT’e entegre olan bu sistemimizle, Telekom vasıtasıyla yurdun her köşesinde öğrencinin dilediği zaman hizmet alabileceği bir entegrasyona gidiyoruz. Bu, aynı zamanda eğitimde fırsat eşitliğini sağlıyor.”

Konuşmaların ardından Türk Telekom Genel Müdürü Doany ile BUEV Kurucu Başkanı Yücel, SEBİT A.Ş Genel Müdürü Ahmet Eti ve Yenilikçi Eğitim Araştırma Merkezi Başkanı Mehmet Büge’nin katılımıyla işbirliği protokolünü imzaladı.

“AKORD” SİSTEMİ

“AKORD” sisteminde, internet üzerinden gerçekleştirilecek tanısal sınavlarla, öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Programları kazanımlarına ulaşma seviyeleri detaylı görülebilecek.

Vitamin tarafından sunulacak bu sınavları tamamlayan öğrenciler, Yenilikçi Eğitim Araştırma Merkezinin geliştirdiği “AKORD” sistemiyle hangi konu ve kavramlarda gelişime ihtiyaçları olduğunu, hangi konulara hangi sırayla çalışmaları gerektiğini, kendilerine özel olarak oluşturulacak tanı ve iyileştirme raporlarıyla anında öğrenebilecek.

Kaynak: http://NTVMSNBC

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir