Rehberiniz-İnsan beyni hakkında ilginç iddia!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İnsan beyni hakkında ilginç iddia!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İnsan beyni hakkında ilginç iddia!

ABD’de yapılan ve New Scientist yayımlanan bir araştırma, insan beyninin, Tanrı’ya inanmaya programlanmış bir yapıya sahip olduğu iddiasını gündeme getirdi.

Bebekler ve çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar, insanın doğumdan itibaren beden ile zihninin ayrı ayrı yapılandığını koydu. Bu durumun da Tanrı başta olmak üzere muhtelif metafizik inançlara yol açtığı belirtildi.

KANITLAR BULDUK

Yale Üniversitesi psikologlarından Prof. Paul Bloom, araştırmayla ilgili olarak şöyle konuştu: “Bizim dini inançlarımızın güçlü ve değiştirilemez olduğuna dair birçok kanıt bulduk. Yaşlandıkça, inanışın metafizik yanından çok, ahlaki boyutuna odaklanıyoruz.”

ÜNLÜ PROFESÖR “TANRI YANILGISI” KİTABIYLA İDDİAYA KARŞI ÇIKIYOR

İngiltere’nin önde gelen ateistlerinden ve Oxford Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Richard Dawkins bu tür savlara, yazdığı “Tanrı Yanılgısı” adlı kitapla karşı çıkıyor.

Dawkins, dinin özellikle çocuklara yönelik olarak beyin yıkama yoluyla propagandasının yapıldığını savunuyor. Dawkins’e göre çocuklar, büyüklerinin söylediklerini kabul ediyor ve böylece Tanrı’ya inanmaya yatkın hale geliyor.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>