Rehberiniz-İngiliz üniversitelerinden online diploma

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İngiliz üniversitelerinden online diploma” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İngiliz üniversitelerinden online diploma

İngiliz üniversitelerinden online dersler

İngiltere’nin dünya çapında üniversiteleri bu haftadan itibaren yepyeni bir teknoloji ile merkeze bağlanan bedava online derslere başlıyor.

Dünyadaki milyonlarca kişi yepyeni bir merkezi bağlantı sistemiyle önümüzdeki haftadan itibaren İngiltere’nin dünya çapındaki 24 üniversitesinde bedava diploma kurslarına katılabilecek.

YouTube’a benzer şekilde devrimci hub’ı bilgiişlem merkezlerine yerleştiren İngiltere’deki bazı araştırma üniversitelerinin yarısının hazırladıkları kısa dersleri dijital platforma yükledikleri bildirildi. Kursların kaydolmak isteyen herkese şartsız açık olduğu belirtildi. Yani diplomalarda notlara bakılmayacak.

Bazı gözlemciler, bu trendin birçok üniversitenin kampuslarını olumsuz yönde etkileyebileceğini söylesede kimse nasıl bir sonuç alınacağını kestiremiyor. Birmingham,Bath, Warwick, King’s College London, Leeds ve Abdullah Gül’ün iki yıl yüksek lisans yaptığı Exeter gibi ünlü üniversiteler ücretsiz online dersleri geliştiren üniversiteler arasında.

Türkiye başta olmak üzere dünyanın her yerinden insanlar, kurslara, tablet, akıllı telefon veya bilgisayarlar aracılığıyla ulaşabilecekler. Beş veya altı haftalık kısa kurslardan, 10-12 haftalık akademik sömestre kadar uzun üniversite diploma kurslarına kayıt yaptırılabilecek. Üniversitenin birinci sınıfında okuyabilmek ve sınıf geçmek için haftada birkaç saat ders çalışmanın yeterli olacağı öğrenildi. Zamanla üniversitelerin düzenleyecekleri sınavlardan para alabileceği belirtildi.

Girişimi İngiliz hükümeti destekliyor ama Cambridge, Oxford, University College London, Imperial College üniversiteleri ücretsiz yüksek eğitim girişimine katılmaya yanaşmıyor.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>