Rehberiniz-İlk aşk evlilikleri daha az yaşıyor!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İlk aşk evlilikleri daha az yaşıyor!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İlk aşk evlilikleri daha az yaşıyor!

İlk aşk unutulmuyor evlilikleri yıkıyor

Bilim adamlarına göre insanın ilk aşkına dair anılar, tüm uyuşturuculardan daha fazla bağımlılık yapıyor.

Hafızadan silinmemek üzere zihne kazınan ilk aşka dair anılar, yıllar sonra depreştiğinde, en sağlam evlilikler bile çatırdıyabiliyor. ABD’nin California Eyalet Üniversitesi psikologlarından Nancy Kalish’in 14 yıllık araştırmasına göre, ilk aşklar hiç kimse için “sıradan birer yaşantı” değil. Kalish, yıllar sonra okullarının mezunlar toplantılarında yeniden bir araya gelen ilk aşkların birçoğunun tekrar ilişki yaşadığını gözlemlediğini belirtti. 1600 çifti izleyen psikolog Kalish, mevcut evlilikleri pahasına ilk aşklarıyla yeniden bir araya gelen insanların, ergenlik dönemine mahsus bir hormon salgıladığını belirledi. Kalish, bu durumu “Uyuşturucu baağımlılığından beter” diye tanımlıyor.

Uzmanlar, ilk aşkın “ilk cinsellik deneyimi” demek olmadığını, bundan da öte bir şey olduğunu ve insanın tüm fizyolojik ve psikolojik yapısını etkileyip değiştirdiğine dikkat çekiyorlar.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir