Rehberiniz-İlişki ortaklarınıza sis uygulayın

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “İlişki ortaklarınıza sis uygulayın” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İlişki ortaklarınıza sis uygulayın

İLİŞKİ ORTAKLARINIZA SİS UYGULAYIN

BÜLENT ŞENVER

www.bulentsenver.com

İbrahim Kiper, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı. Mersin’in en büyük Arçelik bayisi olarak yıllardır ticaret yapıyor. Vehbi Koç döneminde bayilik almış. Onunla anıları olmuş.

“Bülent Bey! Ben sizi banka genel müdürüyken tanıdım. Hiç unutmam. Bir akşam üzeriydi. Pamukbank Genel Müdürü sizi ziyarete geliyor, dediler. İnanmamıştım. Koca genel müdür bir Arçelik bayisini ziyarete gelir mi? Benimle dalga geçmeyin demiştim. Hayır, doğru dediler. Banka, “Anadolu Çıkartması” adıyla bir kampanya başlatmış. Genel Müdür, ekibiyle birlikte il il dolaşarak müşterilerini ziyaret ediyormuş. Büyük küçük ayırımı yapmadan dolaşıyormuş.

Siz geldiniz. Benimle sohbet ettiniz. İhtiyaçlarımı sordunuz. Koç grubuyla olan ticari ilişkimi ve isteklerimi bana anlattırdınız. Yanınızdaki şube müdürünüze benimle ilgili talimatlar verdiniz. Benimle birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirttiniz. Daha sonra da bu fotoğrafı çerçeveletip imzalı bir mektubunuzla bana gönderdiniz.

Bana gösterdiğiniz sevgi, ilgi ve saygı beni bilemiyeceğiniz kadar mutlu etti. İşime olan sevgimi, ilgimi ve güvenimi bir kat daha arttırdı. Ziyaretinizden sonra bankanızla olan ilişkilerimiz daha da gelişti. Ben de işlerimi epey büyüttüm.”

İnsan ilişkilerinizi sağlıklı yürütmek istiyorsanız, ilişkilerinizde SİS yöntemini kullanın.

Sevgi

İlgi

Saygı

İlişki ortaklarınıza karşı sevgi dolu olun ki, sevginiz sağlıklı ve sürekli birlikteliktelikler yaratsın.

İlişki ortaklarınıza ilgi sösterin ki, ilginiz yeni işleriniz için bereketli tohumlar doğursun.

İlşki ortaklarınıza karşı saygılı olunuz ki, saygılı ilişkilerinizden iyilikler doğsun.

İlşki Ortaklarımız kimlerdir? İlişki Ortaklarımız, belirli bir maksat için ilişki kurmak zorunda olduğumuz kişilerdir. Aile fertlerimiz, iş arkadaşlarımız, müşterilerimiz, kapıcımız, şöförümüz, berberimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, burada saymadığım ilişki kurduğumuz insanların hepsi bizim ilişki ortaklarımızdır.

Bazı ilişki ortaklarımızla her gün, bazıları ile ise yılda bir kere ilişkide bulunabiliriz. İlişkimizin sıklığı değil, niteliği önemlidir. Bazı durumlarda yılda bir olan ilişkimiz, her gün olan ilişkimizden daha önemli olabilir.

Her ilişki ortaklığı sizin için önemlidir. Hiç bir ilişki ortağınızı önemsiz görmeyin. Hiç bir ilişki ortağınızı ihmal etmeyin. Hepsine karşı SİS yöntemini uygulayın.

Kim olursa olsun, ilişkide olduğunuz insanlara karşı saygı, ilgi ve sevgi göstermek için harcıyacağınız her dakikanın meyvasını bir gün gelip toplayacağınıza inanın.

Sevgi, Saygı ve İlgi tüm ilişkilerinizin temel taşı olsun….

Telefonunuz çalıyor! Henem açın. Alo dedikten sonra, SİS yöntemini kullanmaya başlayın!

Saat 14:30, toplantınız başlıyor! Toplantıya katılanlara SİS uygulayın!

Akşam eve geç gideceksiniz! Sizi bekleyenlere SİS sununuz!

Sevgi, İlgi ve Saygı konusunda cömert olun ki, ilişkileriniz zenginleşsin….

Sevgi, İlgi ve Saygı tüm ilişkilerinizin temel taşı olsun ki, çevreniz genişlesin, dostluklarınız sağlamlaşsın ….

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir