Rehberiniz-İlginç gelişme: sol muhalefet “kariyer günleri”ne yöneldi!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “İlginç gelişme: sol muhalefet “kariyer günleri”ne yöneldi!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
İlginç gelişme: sol muhalefet “kariyer günleri”ne yöneldi!

Boğaziçi Üniversitesi’nde koç yumurtasıyla eylem!

02 Nisan 2007

Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen kariyer günlerine “Köle pazarı” diyerek tepki gösteren bir grup öğrenci 29 Mart Perşembe günü Koç Holding’in düzenlediği eğitimi, koç yumurtası ve sis bombası atarak protesto etti.

Kendilerini, Türkiye’deki çocuk ve gençlerin oranı “Yüzde 52” ile tanımlayan grup üyeleri, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve İşletme ile Mühendislik kulüplerinin Oditoryum Sergi Salonu’nda düzenlediği kariyer günlerine izleyici öğrenci gibi katıldı. Eylemin görüntülerini Youtube.com üzerinden yayan grup üyelerinden biri elindeki bir nesneyle ayağa kalktı.

Eğitmenin “O nedir?” sorusunu, “Koç t…..” diye yanıtlayan genç “Burası bir köle pazarıdır. Bu toprakların yüzde 52’si bu köle pazarını dağıtıyor” diyerek, elindeki koç yumurtasını eğitmene fırlattı. İngiliz parlamentosunu bombaladığı için İngilizler tarafından vatan haini ilan edilen Guy Fawkes maskesi takan yaklaşık 20 eylemci salona sis bombaları attıktan sonra, öğrencileri, “Köleler, panik yapmayın, sırayla çıkın, birbirinizi ezmeyin” diye uyardılar. Kimlikleri belirlenecek öğrenciler hakkında disiplin soruşturması açılacak

MÜNFERİT BİR OLAY

Koç Holding’ten bir yetkili, eylemle ilgili şunları söyledi: “Eğitim veren arkadaşımız kariyer olanaklarını tanıtırken oldu. Fiziksel bir saldırıda bulunmadılar, münferit bir olay. Zaten bu eylemcilerin yaptıkları ilk şey de değil. Daha önce yine eğitime giden Shell yetkililerini bir odaya kilitlemişler. Artık Shell Boğaziçi Üniversitesi’ne gitmiyor.”

Yazar: Yeliz ÖZ / İSTANBUL

Kaynak: http://Hürriyet gazetesi

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir