Rehberiniz-Hizmetli olarak girdiği okula öğretmen oldu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Hizmetli olarak girdiÄŸi okula öğretmen oldu” adlı yazımızın kiÅŸisel geliÅŸiminize katkı saÄŸlamasını umuyoruz
Hizmetli olarak girdiği okula öğretmen oldu

İsmet Çam’ın başarı hikâyesi, okumanın yaşı olmadığını gösterdi. Maddi imkânsızlıklar yüzünden ortaokuldan sonra eğitimine ara veren Çam, hizmetli olarak girdiği Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne ücretli öğretmen oldu. Lise ve yüksekokulu bitiren Çam’ın şimdiki hedefi çalıştığı liseye kadrolu öğretmen olarak atanmak.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki bir okulda hizmetli olarak işe başlayan İsmet Çam, büyük bir başarı örneği göstererek çalıştığı liseye ücretli öğretmen oldu. Lise ve yüksekokulu tamamlayarak aynı okulda önce memur olan Çam daha sonra ücretli öğretmenlik yapmaya başladı. Başarılı oldukça kendisine olan güveninin arttığını belirten Çam, şimdiki hedefinin eğitim fakültesini kazanıp okula kadrolu öğretmen olarak atanmak olduğunu söyledi.

1984 yılında Kadirli Ä°mam Hatip Lisesi’nin orta bölümünden mezun olan Çam, çok istemesine raÄŸmen hayat ÅŸartlarının zorluÄŸu yüzünden eÄŸitimine devam edemediÄŸini söyledi. Mezuniyetten üç yıl sonra Ceyhan Milli EÄŸitim Müdürlüğü kadrosunda hizmetli olarak çalışmaya baÅŸlayan Çam, içindeki okuma isteÄŸinin ağır basması sonucu açık liseye kayıt yaptırdığını anlattı. Çok çalışarak 1993 yılında liseyi bitirdiÄŸini belirten Çam daha sonra Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne hizmetli olarak atandığını ifade etti. Hizmetli olarak görev yaptığı okuldaki öğrencileri gördükçe içindeki okuma isteÄŸinin sürekli arttığını aktaran Çam, ÅŸunları kaydetti: “Bu arzunun beni motive etmesi sayesinde 2005 yılında görevde yükselme sınavına girerek, kazandım. Bunun üzerine hizmetli olarak görev yaptığım Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne bu sefer veri hazırlama kontrol Ä°ÅŸletmeni unvanıyla memur olarak atandım.” Çam, baÅŸarılı oldukça kendisine olan güveninin arttığını belirterek bu sayede hedefini daha da yükselttiÄŸini söyledi. Bu doÄŸrultuda üniversite sınavlarına hazırlandığını anlatan Çam, 2007 yılında Osmaniye Korkut Ata Ãœniversitesi Kadirli Meslek Yüksekokulu Vergi Uygulamaları Muhasebe Bölümü’nü kazandığını dile getirdi. Bu bölümden geçen yıl mezun olduÄŸunu belirten Çam, baÅŸvuruda bulunarak memur olarak çalıştığı okulda ’Bütçeleme ve Sermaye Piyasaları’ dersine ücretli öğretmen olarak girmeye baÅŸladığını söyledi.

Çam, eÄŸitim-öğretim yılının ilk yarısındaki öğretmenlik görevi süresince çok farklı bir deneyim yaÅŸadığını, öğretmenlik gibi kutsal bir sorumluluÄŸu üstlenmenin kendisini mutlu ettiÄŸini vurguladı. ÖğretmenliÄŸi çok sevdiÄŸini anlatan Çam, “Åžimdiki hedefim eÄŸitim fakültesini kazanıp kadrolu öğretmen olarak atanmak.” dedi. Kadirli Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hakan DurmuÅŸoÄŸlu da Çam’ın ders verdiÄŸi sınıflardaki öğrencilerin çok baÅŸarılı olduÄŸunu belirterek kendisinin herkes için örnek bir kiÅŸi olduÄŸunu ifade etti.

Kaynak: http://www.zaman.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir