Rehberiniz-Hiperaktivitesi olanlar ki kat fazla kaza yapıyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Hiperaktivitesi olanlar ki kat fazla kaza yapıyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Hiperaktivitesi olanlar ki kat fazla kaza yapıyor

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun çocuklarda yüzde 8, ergenlerde yüzde 6, erişkinlerde ise yüzde 4 oranında görülen bir sağlık sorunu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Atilla Turgay, “Bir düşük başarı, iki zamanlarını ayarlayamama, bozuk araba kullanma gibi sorunlar yaşanıyor. Bu erişkinlerin yaptığı kazalar sık ölümcül kazalara yol açıyor. mal kaybına yol açıyor” dedi.

Prof. Turgay, araştırmalara göre bu sorunun görüldüğü kişilerde trafik kazası yapma oranının sağlıklı kişilere göre iki kat daha fazla olduğunu söylüyor:

TEDAVİDE ÜÇ İLAÇ KULLANILIYOR

İnatçılıkları var sarıda geçiyorlar, bu kişilere zaman kaybı geliyor. Önlerine bakıp hak benim diye yürüyebiliyorlar en çok kaza bu zaman oluyor.

Bu hastalarda boşanma, tutuklanma, iş değiştirme oranın da yüksek olduğunu belirten uzmanlarsa hastaların ilaçlarla başarıyla edilebileceğine dikkat çekiyor “İlacın az kullanıldığını görüyoruz, teşhisin kabul edilmediğini görüyoruz. Bu hastaların beyinlerinin hacmi küçük, ağırlığı az, sinir hücresini katmanlarının ortaya koyduğu gri cevher az, beyincik kısmında beyinde ulaşımını sağlayan kimyasal maddeler düşük ya da az salgılanıyor, ilaçlar bunları düzeltiyor. Her 3 ilacı da denemeden ilaçlardan umut kesmeyin.”

Kaynak: http://Gazeteport

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir